pinterest.com

Tento článok venujem všetkým dievčatám, ktoré sú krásne zvnútra i zvonku, no neuvedomujú si to.

Áno, viem. Je ťažké vidieť na sebe niečo krásne, keď tých nedostatkov je podľa nás omnoho viac. Je ťažké zmieriť sa s tým, že svoju postavu, farbu očí, veľkosť zadku, pŕs a pier si bohužiaľ nevyberáme. Taktiež je ťažké pozerať sa na fotky dokonalých modeliek na internete, v novinách a následne sa pozrieť kritickým okom do zrkadla, ktoré máme väčšinu času pred sebou. No najťažšie je začať sa milovať. Začať milovať tie nedostatky, ktoré z nás robia jedinečné osoby. Začať milovať to, čo chceme, aby na nás bolo milované. Jediné, na čo nikdy nemôžeme zabudnúť je fakt, že nie kniha bola stvorená podľa obalu, ale obal podľa knihy.

unsplash.com

Jeden priateľ mi raz povedal niečo, za čo som mu do dnes úprimne vďačná. Jeho slová zneli takto: „To najkrajšie, čo na tvojom zovňajšku môže byť je úsmev. Krásny úsmev, ktorý vlastní každé dievča, nič iné nie je podstatnejšie. To že si pribrala 5 kíl? No a čo? Budem ťa mať rád bez ohľadu na to, či si pribrala, zostarla, dala si ostrihať vlasy.. Pretože tvoja krása sa neukrýva v tvojom oblečení, v tvojej postave alebo vo vlasoch, ale v srdci. Len prosím, zostaň sama sebou.

Slová môjho priateľa boli silnejšie než čokoľvek iné doposiaľ. Boli silnejšie než ideály iných ľudí, v ktorých žijeme. Zachránili ma pred tmou. Práve preto, milé dievčatá, ženy, som sa rozhodla, že ich týmto spôsobom rozšírim do povedomia, aby ste vedeli, že ideály iných nie sú všeobecným ustanovením toho ako má každý vyzerať. Vytvorte si vlastný ideál krásy, ktorý bude odrazom Vášho vnútra.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife