Instagram/lostitalianos

Sleduješ svoj obľúbený romantický film a pri tom sa rozplývaš nad tým, ako je možné, že niektorí muži dokážu tak krásne vyznávať lásku. Nie iba slovami ľúbim či milujem, ale aj inými myšlienkami, ktoré sú tak originálne. Potom sa pozrieš na chlapa, ktorý leží vedľa teba a premýšľaš, či sa niečoho podobného niekedy dožiješ. 

Aj ty by si chcela vedieť, aké to, je, keď ti niekto hovorí úprimné slová zo srdca. Nie také všeobecné omáčky, ktoré sa dajú aplikovať na každú ženu, ale niečo, čo bude patriť výnimočne iba tebe. A možno to vôbec nepotrebuješ, pretože ty máš po svojom boku partnera, z ktorého je aj „milujem ťa“, veľmi ťažké dostať.

Vie, že ti na tom záleží (ale nečudovali by sme sa tomu, ak by o tom ani netušil), no aj napriek tomu je romantické vyznanie od neho niečo raritné. Ty sa preto trápiš, pretože si nie si na 100 % istá, čo v skutočnosti k tebe cíti. Iba to nevie povedať alebo to nepovie, pretože to tam nie je?

Pravdou je, že možné sú obe odpovede – to, že ťa v skutočnosti nemiluje, ale aj to, že to iba naozaj nevie vyjadriť slovami. Overiť si, ktorá možnosť platí v tvojom vzťahu, nie je tak ťažké. Pretože muž, ktorý to nevie povedať, to vie ukázať. Svojimi činmi a maličkosťami, ktoré možno považuješ za samozrejmé. No sú to presne tie veci, ktoré zase chýbajú iným ženám.

Láska sa totiž nemusí prejavovať rečami, ale skutkami. A ver, že tie sú oveľa lepším dôkazom citov, ako reči, ktoré ťa môžu iba ťahať za nos. Tie dôkazy sú skryté vo vašom bežnom fungovaní, ale prejavia sa aj vtedy, keď pred vami stojí prekážka.

Sú v objatiach, bozkoch, a tiež aj vo vzájomnej pomoci. Je to o tom, že ťa partner vo všetkom podporuje, že ti pomáha s úlohami, že ti len tak prinesie čokoládu, že ťa vyzdvihne v práci, aby si nešla domov sama, keď ti navarí, zájde za teba na poštu, pozve ťa na večeru, kúpi ružičku, každý deň ti svoju lásku prejavuje, len nie v ľudskom jazyku.

Pozri sa mu do očí. Vidíš tú iskru, ktorú tam má, keď sa na teba díva? Cítiš v jeho pohladení nehu? V jeho bozkoch vášeň? A v skutkoch rešpekt? Potom sa nemáš čoho báť. On ťa miluje. Nepotrebuješ to počuť, pretože ty to môžeš vidieť.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating