unsplash.com

Môj život by sa dal opísať jedným jediným slovom. Fajn. Málo problémov, nie veľa povinností. Sprevádzaný snahou po dokonalosti, hnaný túžbou niečo dosiahnuť a plný chuti po šťastnom živote. Život taký, aký vedú mnohí iní… Možno až príliš jednoduchý. No fajn.

Však len do chvíle, kým si doň nevstúpil. Už zrazu nebol len fajn. Bol taký ako nikdy predtým. Taký neobyčajne iný, taký nevšedný, no a v neposlednom rade o dosť komplikovanejší. Ty si totiž vstúpil do môjho života bez toho, aby si vedel, že si skúškou. Mojou skúškou. Takou tou, ktorá môže všetko zmeniť. Ktorá je iná ako všetky ostatné. Na ktorej jednoducho záleží o čosi viac.

No a ja som prvýkrát v živote neprešla… Nebola som totiž vôbec pripravená. Po prvýkrát v živote ma niečo zaskočilo. A bolo to niečo, čo som si nikdy ani len nepripúšťala. O čom som síce už počula, ale čomu som neverila… No prišlo to. Zrazu a nečakane. Niečo, čo narušilo celý môj systém. Celý kolobeh zabehnutého života…

zdroj: stocksy.com

Prišiel si ty. Stál si tam a obzeral sa okolo. Netušil si, čo sa deje. No bez toho, by si to vedel, si mi v tej chvíli zmenil život. A odvtedy už nič nie je také ako predtým.

Dovtedy som mala všetko. No ty si prišiel preto, aby si sa opýtal, či je to naozaj to, čo od života chcem. A ja som nepoznala odpoveď.

Ako človek si mi ukázal, že svet nie je len o nastavených pravidlách. Pretože paradoxne, to najkrajšie na ňom je spojené s ich porušovaním.

Myslela som si, že v mojom živote už nie je žiadne miesto pre ďalšieho muža. Pre niekoho, koho by som mohla znovu milovať. Teda, aby som bola presná, koho by som mohla tiež milovať… Žiadne miesto, a teda žiadna šanca. No a predsa som sa zbláznila tak, ako keď mi bolo pätnásť.

zdroj: stocksy.com

Zamilovala som sa.

No odpoveď na tvoju otázku aj tak neprišla.

S pocitom viny sa ti preto pozerám do očí. Najhoršie však na tom je, že nie len do tých tvojich. Viem, že byť s tebou by bolo krásne. No obidvaja vieme, že aj viac než nemožné.

A preto ťa mám nechať ísť? Aj napriek tomu, že nie som pripravená vidieť, ako robíš šťastnou inú? Je odo mňa sebecké ťa chcieť len pre seba, aj keď ja ti patriť nemôžem?

Hoci odpovede už poznám, urobiť to nedokážem.

Tak to sprav ty. Prosím. Kým nie je neskoro.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating