Dostávame to, čo sme ochotní tolerovať. Láska nie je súťaž, ale dar, z ktorého by sme mali čerpať. Druhý človek by nás mal motivovať, byť pre nás oporou v ťažkých chvíľach, no aj najlepším kamarátom, ktorému môžeme zavolať o 3 ráno. Hovorí sa, že dnes sú vzťahy povrchné. Možno je tomu tak, no skús sa zamyslieť nad tým, aký máš ty vzťah? Je založený len na povrchnosti, alebo aj na úprimných citoch a vzájomnej opore?

Ak máš vzťah, ktorý je skutočný, má hĺbku, a chcela by si ho zažiť aj do budúcna, gratulujem ti, si šťastný človek. Avšak ak sa len neustále trápiť, tvoja láska je povrchná, ver, že nerastieš ani ako človek.

Ten pocit, keď nájdeš lásku a priateľstvo v jednej osobe, je úžasný. Dve duše sa nestretnú len tak náhodou a obidvaja ste hľadali toho druhého. Toto je láska, ktorá v sebe skrýva hlboké city. 

„Ty si od­po­veď na všetky moje mod­litby. Si pies­ňou, snom, po­šep­ka­ním. A ne­viem, ako som mo­hol tak dlho žiť bez teba. Mi­lu­jem ťa, Al­lie, viac ako si kedy do­ká­žeš pred­sta­viť. Vždy som ťa mi­lo­val a vždy bu­dem.” – z filmu Zá­pis­ník jed­nej lásky

zdroj: unsplash.com

Je rozdiel medzi tým, či sme chcení alebo hodnotní pre toho druhého. Ak nás chce len preto, lebo dobre vyzeráme, máme aspoň trochu podobné záujmy alebo sme len „skrášlenie si času“, je čas zamyslieť sa nad tým, či chceme žiť v takomto vzťahu. Ak sme však pre niekoho potrební, je to preto, lebo máme spoločné záujmy, názory, radi sa spolu rozprávame a zažívame neuveriteľné dobrodružstvá. To je láska. Úprimná, jednoduchá, aj pre niektorých vlastne komplikovaná.

Nie si jeho trofej, takisto ako ani on ňou nie je. 

Si samostatná bytosť, ktorá túži po inej bytosti, no nie preto, lebo je to len nejaká socha, ktorú chceš obdivovať, ale človek, ktorý má pre teba hodnotu a chceš ho vo svojom živote. Chci od života viac a neuspokoj sa s láskou, ktorá je len akási povrchná. Pretože skôr či neskôr, nebudeš úprimne šťastná.

„Láska musí byť vášeň, posadnutosť, niečo, bez čoho sa nedá žiť. Stratiť hlavu, zamilovať sa do niekoho, zošalieť a to isté spraviť jemu. A ako ho nájsť? Len počúvni, čo ti hovorí srdce. Pretože pravda je, že nemá zmysel žiť a toto nespoznať. Prejsť tú cestu a nepoznať lásku, to je ako neprežiť vôbec nič.” – z filmu Zoznáme sa, Joe Black

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.