Aj napriek všetkému, čo sa hovorí, ženy túžia po chlapovi, s ktorým by mohli prežiť život. Lenže problém je v tom, že si ho často idealizujú alebo sa ho snažia zmeniť.

Potom sa uchyľujú k takému správaniu, ktoré ich vzťah rozbije miesto toho, aby ho ešte viac stmelil. Stáva sa, že aj po veľmi sľubnom začiatku sa pár napokon rozíde, obaja sú vnútorne zranení a nikto nechápe, čo sa vlastne stalo. Odpoveď je podľa portálu yourtango niekedy taká jednoduchá, že ju prehliadame – neprijímali sa takí, akí boli, ale chceli jeden druhého zmeniť podľa seba. A úprimne, táto veta platí skôr o ženách, ako o mužoch.

Takže, milé dámy, ak ste si našli svojho vysneného partnera, dajte si pozor, aby ste sa nesprávali, ako by ste boli jeho:

Matka

Chcete vzťah s mamičkiným miláčikom? Ak áno, ani nečítajte ďalej. Ak nie, tak predpokladáme, že ten, koho hľadáte, je dospelý, samostatný a vyzretý muž, ktorý si hľadá partnerku a nie matku číslo dva. Tým, že sa k nemu správate ako k dieťaťu, ho jednak dehonestujete a jednak riskujete, že to vzdá a buď odíde, alebo sa naozaj začne správať ako dieťa. A vy ho budete mať na krku. To chcete?

Ak nie, tak ho akceptujte ako dospelého človeka; prestaňte spochybňovať každý jeho krok, opravovať mu oblečenie ako dieťaťu alebo ho matersky napomínať. A prestaňte ho neustále kontrolovať, to muži z duše neznášajú. Ste predsa rovnocenní partneri. Pamätajte na to.

Psychológ

Prvá chyba, ktorú robí mnoho žien je tá, že očakáva, že ich partneri budú ochotní rozoberať svoje pocity do takej miery a v takej intenzite, ako to bežne robí nežnejšie pohlavie.

Druhou chybou je keď sa žena snaží zmeniť správanie svojho partnera alebo to svoje, aby ho k niečomu donútila.

Milé dámy, mali by ste si uvedomiť, že muži len zriedka riešia svoje pocity a keď na to príde, väčšinou sa o tom nechcú rozprávať. Buď potrebujú vypadnúť s kamarátmi na pivo alebo potrebujú vaše objatie a ticho, teplo a tíšenie. Pre vás je to možno nepochopiteľné, no pre nich je to úplne prirodzené. A keď budú chcieť rozprávať, začnú rozprávať. Dovtedy im dajte priestor, lebo ďalšou z vecí, ktoré muži neznášajú je to, keď ich niekto k niečomu núti.

zdroj: unsplash.com

A to platí aj pri zmene správania. Ak chcete niečo dosiahnuť, monológy, vyhrážky ani citové vydieranie vám nepomôžu. Najprv by ste ho mali prijať takého, aký je, aj s jeho chybami. Až potom, keď on sám bude cítiť, že je prijatý, sa začne zaujímať o to, ako môže byť lepším mužom a partnerom. Dokonca ani vaša láska ho nemôže zmeniť, pokiaľ to on sám nebude chcieť. Takže kašlite na psychologické ťahy a premyslite si, či ho chcete prijať alebo nie. Od toho sa bude odvíjať všetko ostatné.

Ešte malé upozornenie: niekedy cez ružové okuliare zamilovanosti prehliadame tie drobné detaily, ktoré nám postupom času budú ohromne vadiť. Berte ich na vedomie včas a ak cítite, že bude mať problém s tým, aby ste ich tolerovali, radšej sa do takéhoto vzťahu nepúšťajte. Možno si tým ušetríte zlomené srdce. Určite však minimálne kopec času.

Posledná voľba

Chcete byť preňho jedna a jediná? Tak prečo sa správate, ako by ste boli jeho rezerva? Prečo by ste mali tancovať, ako on píska? Hoci sa vám páči, mali by ste si udržať svoju slobodu a nezávislosť. Nie, nerobte zo seba preto mrchu, ale na druhej strane, nehrajte sa ani na slúžku, ktorá mu splní všetky jeho priania. Nebojte sa povedať mu nie a stáť si za svojím názorom a pohľadom na vec. Ak to ustojíte, o to viac si vás bude vážiť a rešpektovať vás. A to predsa chcete, či nie?

Na začiatku vzťahu nie je všetko len o fyzickej kráse, veľa závisí aj od toho, ako sa jeden k druhému správate. Ako v mnohých veciach, aj tu je najlepšou voľbou zlatá stredná cesta.

zdroj: yourtango

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.