toxické myšlienky

Určite si už počula vetu, že my samy sme strojcom svojho šťastia. Niekedy si to dokážeme tak pokaziť, že dosiahneme presný opak. Ak aj ty mávaš týchto tieto toxické myšlienky, nemôžeš sa čudovať, že nie si šťastná tak, ako si si to možno predstavovala.

Svoj mindset by si mala mať nastavený pozitívnym a optimistickým smerom. Vyhoď tieto vety a myšlienky zo svojej hlavy a uvidíš, že sa všetko začne uberať lepším smerom.

Nie som dosť dobrá.

Na základe čoho máš takéto myšlienky? Ak si to o sebe budeš myslieť, veľmi ľahko tomu uveríš. A čoskoro tomu budú veriť aj iní ľudia v tvojom okolí. Odzrkadlí sa to na tvojich vzťahoch s rodinou, priateľmi a môžeš mať dokonca problém nájsť si lásku.

Nikdy nič nedosiahnem.

A pokúšala si sa vôbec urobiť niečo pre to, aby si to dosiahla? Ak si toto nahováraš, budeš brániť tomu, aby si vyšla zo svojej komfortnej zóny a dosiahla nové úspechy. A to len preto, že sa budeš obávať toho, že ich nezvládneš. Pokiaľ nevyskúšaš, nikdy nezistíš pravdu.

Život mi nepraje.

Je oveľa ľahšie vyhovárať sa na niekoho iného, než aby si si priznala svoju vlastnú chybu a poučila sa z minulosti. Zbytočne budeš zvaľovať vinu na život, osud alebo hviezdy. Pokiaľ s tým ty sama nebudeš niečo robiť, nikdy sa to nezmení.

Pokračovanie článku nájde na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife