Pixabay/acquarius67

Ak máš pocit, že tvoj život je príliš nudný, príčin môže byť viac. Možno si znudená z toho, že tráviš veľa času na sociálnych sieťach a tento čas ťa nijak neobohacuje. Máš strach zo skúšania nových vecí, čo  ťa veľmi obmedzuje, pretože sa nevieš odviazať a vystúpiť zo svojej komfortnej zóny.

Dôvodom môže byť aj to, že nie si spokojná vo svojej práci, si pod veľkým tlakom alebo pociťuješ veľký stres. To môže ovplyvniť aj tvoj spánok a počas dňa tak máš málo energie. Namiesto toho, aby si začala konať a urobila nejakú zmenu, len sa neustále sťažuješ a rozmýšľaš nad tým, ako by mohol tvoj život vyzerať.

Rada sa tiež porovnávaš s ostatnými a odsudzuješ ich za to, že majú lepší a šťastnejší život. A pritom stačí tak málo. Stačí, aby si sa trochu spamätala a urobila prvý krok k lepšiemu životu. Prestaň s neustálymi výhovorkami a urob niečo pre to, aby si sa mala lepšie.

Máme  pre teba 12 tipov, ktoré ti môžu pomôcť. Ak zaradíš tieto veci do svojho života, zrazu nadobudne úplne nový rozmer a ty už viac nebudeš môcť povedať, že sa nudíš. Trúfaš si urobiť konečne krok mimo svoju komfortnú zónu?

Urob si zoznam vecí, ktoré chceš urobiť

Čo všetko by si chcela v živote dosiahnuť? Čo by si chcela urobiť alebo vyskúšať? Aké miesta by si chcela navštíviť? Urob si zoznam všetkých týchto vecí. Môžeš si to vyzdobiť, urobiť do tabuľky alebo farebne, aby ťa to motivovalo.

Uvidíš, že keď odškrtneš prvú splnenú úlohu, budeš mať zo seba veľmi dobrý pocit. Ten ťa bude poháňať dopredu, aby si urobila aj ďalšie veci zo zoznamu.

Urob si nástenku vízií a snov

Počula si už o tom, že to, čo chceš dosiahnuť, si musíš vizualizovať? Keď to budeš mať na očiach, budeš na to neustále myslieť a pritiahneš si to do svojho života. Tie veci, ktoré si si napísala do predošlého zoznamu, si môžeš pripraviť aj v podobe nástenky vízií.

Nájdi si obrázky toho, čo chceš dosiahnuť a nalep si ich na nástenku alebo do nejakého zošita. Najlepšie je však vystaviť si nástenku na také miesto, aby si ju mala čo najviac na očiach. Vyzdob si ju podľa toho, čo sa ti páči.

Naplánuj výlet

Opatrenia sa, chvalabohu, pomaly uvoľňujú, preto je najvyšší čas na naplánovanie výletu. Vymysli niečo sama, s rodinou, frajerom alebo kamoškami. Vyber si lokalitu, kam by si chcela ísť, nájdi si tam miesta alebo atrakcie, ktoré by si mohla navštíviť.

Nezabudni na núdzové riešenie, ak by bolo napríklad zlé počasie. Na tento výlet sa budeš tešiť a vďaka tomu sa trochu zamestnáš.

Zbav sa zlozvykov

V tvojom živote ťa môžu brzdiť aj zlozvyky. Tvoju nudu môže spôsobovať aj to, že nie si spokojná so svojím životom. K zlozvykom nepatrí len fajčenie alebo prehnané jedenie nezdravého jedla, ale napríklad aj príliš veľa času stráveného na sociálnych sieťach.

Dokonca aj ohováranie či závisť sa môžu do istej miery považovať ako zlozvyk. Ak tieto negatívne veci odstrániš zo svojho života, budeš sa cítiť slobodnejšie a lepšie.

Vyskúšaj niečo nové

Ak máš pocit, že tvoj život je nudný, skús urobiť niečo nové, niečo iné, čo si doteraz nerobila. Môže ísť o nový šport, ručné práce alebo čokoľvek, čo si chcela vyskúšať, no z nejakého dôvodu si to odkladala a hľadala si výhovorky na to, aby si sa tomu vyhla.

Nauč sa nový jazyk

K novým veciam určite patrí aj cudzí jazyk. Ten môže byť pre teba aj prospešný. Začni sa učiť jazyk, ktorým sa hovorí v krajine, ktorú by si chcela navštíviť. Budeš tak mať oveľa väčšiu motiváciu na učenie.

Čítaj zaujímavé knihy

Čítaním si môžeš rozširovať svoj všeobecný prehľad a taktiež sa ti tak zlepšuje tvoja slovná zásoba. Okrem klasickej beletrie čítaj aj non-fiction knihy. Nemusí ísť o vyslovene odborné knihy. Prečítaj si niečo na štýl kníh Moc faktov, Atómové návyky alebo Štyri dohody.

Knihy zamerané na motiváciu a osobnostný rozvoj ti môžu v tvojom živote pomôcť.

Skús si niečo vypestovať

Nemusí ísť len o kvety. V črepníkoch si môžeš vypestovať bylinky, ktoré následne použiješ pri varení. Nechaj si ich v kuchyni alebo si ich daj na balkón. Uvidíš, že keď ti vyrastie prvá úroda, budeš mať  zo seba veľmi dobrý pocit.

Chodievaj na dlhé prechádzky

Počas prechádzok môžeš premýšľať nad rôznymi vecami, ale taktiež môžeš využiť tento čas na počúvanie podcastov. Nájdi si taký, ktorý ťa bude zaujímať a baviť, v súčasnosti existujú podcasty rôznych žánrov. A vieš čo je najlepšie? Budeš sa tak viac hýbať a urobíš niečo aj pre svoje zdravie.

zdroj: Pexels/Ava Motive

Nauč sa variť nové jedlá

Nuda môže súvisieť aj so stereotypom, ktorý veľa z nás zažíva aj v kuchyni. Možno máš zopár svojich obľúbených jedál, ktoré vieš pripraviť a pravidelne si ich striedaš. Na tom síce nie je nič zlé, no môžeš ich sem-tam obmeniť a vyskúšať nejaký nový recept. Experimentuj alebo si nájdi blogera, ktorý pridáva recepty tebe po chuti.

Uprac si domácnosť

Možno je tvoja domácnosť tak preplnená, že sa v nej necítiš úplne spokojne. Zbav sa všetkých zbytočných vecí a „lapačov prachu“. Upratať by si si mala aj svoj šatník. Všetky veci, ktoré nenosíš, posuň niekam inam, predaj ich alebo daruj tým, ktorí to potrebujú. Ak si upraceš, bude sa ti v takomto priestore ľahšie dýchať.

Nájdi si nových kamarátov

Keď začneš robiť vo svojom živote niečo nové, budeš sa obklopovať aj novými ľuďmi. Nájdi si medzi nimi nových kamarátov. Napríklad ak sa začneš učiť cudzí jazyk, môžeš si dohodnúť konverzácie s inými samoukmi, ktorí sa tiež učia jazyky.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife