instagram/pavelkosikfotograf/slavomir_cerven

Každé ročné obdobie má svoj typický vibe. Na jar sa všetko prebúdza a vo vzduchu cítiť nové začiatky. Leto je symbolom slobody a energie. Jeseň zase pokoja a romantiky, ktoré predchádzajú sviatočnej zime. Ak chceš využiť aktuálne babie leto, potom jedine s partnerom na romantickom výlete. Jesenná romantika prospeje každému páru. 

Príjemný vánok, slnko v očiach, farebné listy všade naokolo a akási atmosféra, ktorá má upokojujúci účinok na našu myseľ. Jesenná príroda, ale i mestá sú zahalené rúškom tajomstva a to je ideálny čas na to, aby ste si pekné okolie užili iba vy dvaja, ruka v ruke. Ktorých 7 slovenských miest sa oplatí teraz navštíviť?

Košice

Metropola východu a jej historické centrum má svoje čaro počas celého roka, ale jeseň mu dodá úplne inú farbu. Doslova. Prechádzka Košicami je vždy dobrý nápad. Sadnite si na kávičku a pozorujte, ako sa život pomaly spomalil a krásne historické budovy zaliali slnečné lúče v tých najrôznejších farbách.

Trnava

Malý slovenský Rím je mestom, ktoré by mal navštíviť každý. Množstvo uličiek v historickom centre, kostoly, vežičky, kaviarničky, … romantika ako vyšitá. Keď sa k tomu pridá jesenné počasie a farebné lístie na stromoch, je to ideálny tip na výlet.

Slovenský raj

Ak ste s partnerom viac za prírodu ako mesto, potom by mala byť vaša voľba jednoznačná –  Slovenský raj. Pretože on je skutočným rajom. Po letnej sezóne je tu menej turistov, takže aj väčší pokoj a atmosféra ako z nejakej rozprávky.

Banská Štiavnica

Jedno z najkrajších miest v Európe v tomto zozname nesmie chýbať. Veď ktoré iné z našich sa môže pýšiť titulom mesto lásky? Malé, historické a čarovné. Dokonca tu sídli aj naozajstná Banka lásky, takže ak jesenná romantika, tak tu!

Trenčín

Čo tak prejsť sa námestím a skončiť prechádzku na hrade? Veď predsa hrady a ich minulosť v nás vyvolávajú spomienky na detstvo, v ktorom sme verili na drakov a princov, ktorí pred nimi zachraňujú princezné. Okrem romantickej prechádzky si tu užijete aj úžasný výhľad na okolie.

Bojnice

Keď sme pri hradoch, nemôžeme vynechať ani náš najznámejší zámok v Bojniciach. Ten sa často aj vo svete označuje za rozprávkový, preto sa tu budete cítiť ako princ s princeznou. A čo tie oranžové stromy v okolí? Jedna paráda!

Bardejov

Ak chceš spoznať trochu viac východ Slovenska, potom rozhodne odporúčame návštevu mestečka Bardejov, ktoré je známe svojím námestím a typickými malebnými domčekmi, ktoré na ňom stoja. Hlavne počas západu slnka to tu vyzerá extrémne pokojne a romanticky.

Pravidelne randenie je v dlhodobom vzťahu veľmi dôležité. Ak však nechcete cestovať, ale chcete zostať doma, v našom staršom článku sme ti ukázali, ako si urobiť s frajerom domáce rande 4x inak.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieCestovanie