Milujete vôbec skutočného človeka? Alebo je to už iba niekto, koho ste si vytvorili v hlave?

Kto by nechcel stretnúť tú dokonalú a úžasnú osobu, ktorá by vyhovovala všetkým jeho kritériám, ktorá by mala všetky žiadané vlastnosti a žiadne chyby? Kto by nechcel stretnúť toho princa z rozprávok alebo zázračného mládenca, o ktorom neustále sníva? Pravdou však je, že takíto dokonalí ľudia neexistujú. Nikdy nenájdeme niekoho, kto bude na sto percent perfektný, ako si ho predstavujeme v našich túžbach. A aj práve preto sa nám môže stať, že sa nezamilujeme do osoby, ale len do predstavy o nej.

zdroj: pexels.com

Ak sa to stalo aj vám, týchto 6 vecí vám bude dôverne známych.

Ignorujeme jeho skutočné vlastnosti a nahrádzame ich svojimi

Každý z nás má určite v hlave predstavu o tom, aké vlastnosti by mal mať náš životný partner, naša spriaznená duša. A keď stretneme niekoho, kto sa nám začne páčiť, no nie je úplne podľa našich predstáv, naša hlava jednoducho začne ignorovať všetky jeho skutočné vlastnosti a namiesto nich si začne dosadzovať tie, ktoré sama chce. A my začíname byť zaslepení, až máme problém rozlíšiť, čo už je skutočné a čo nie.

Tolerujeme jeho správanie

zdroj: unsplash.com

Nech už daná osoba robí akékoľvek veci, všetko jej dokážeme tolerovať. Navrávame si, že to tak v skutočnosti vôbec nie je. Že všetci, ktorí na nás kričia pravdu sú slepí a vôbec nič nechápu. Ale opäť, nevidíme, aký je ten človek v skutočnosti, vidíme len to, čo by sme si priali vidieť.

Predstavujeme si, ako budeme spolu robiť všetky tie skvelé veci

Nie je úžasné sledovať všetkých tých ľudí na sociálnych sieťach, ako si cestujú svetom so svojou láskou a ako robia všetky tie úžasné a šialené veci? A nebolo by ešte lepšie, ak by sme niečo také robili aj my – s človekom, ktorý sa nám páči? Každodenné snívanie a nerealistické predstavy o živote sú však len dalším zo znakov toho, že sme sa zamilovali iba do mylnej predstavy daného človeka.

V hlave si ho upravujeme podľa seba

Na všetky zlé vlastnosti použijeme tlačidlo vymazať. Na všetky dobré zase tlačidlo pridať. V našej hlave je daná osoba princ na bielom koni, ktorý je ochotný obetovať za nás život a pripravený zniesť nám aj modré z neba. V našich predstavách dokáže urobiť neskutočne veľa vecí. V našich predstavách je naozaj úžasný. Ale je to vôbec ten istý človek, ako v skutočnosti?

Na všetko zlé, čo urobil, si nájdeme výhovorku

zdroj: pexels.com

Aj keď sa nám už podarilo nejakým spôsobom prijať, že daná osoba predsa len nie je taký anjelik, ktorému nad hlavou svieti svätožiara, stále nechceme úplne akceptovať fakt, že v skutočnosti je úplne iná, než ako sme si ju predstavovali. Stále sa pre našu vlastnú spokojnosť snažíme hľadať výhovorky, ktorými by sme ospravedlnili jeho/jej správanie. Ťažko však ospravedlniť niečo, čo sa nedá.

Nežijeme v prítomnosti

A nakoniec to najhlavnejšie. Nežijeme v prítomnosti. Nežijeme v reálnom svete. Všetko to existuje len v našej hlave. Lipneme na našich predstavách, v ktorých je daná osoba stelesnením dokonalosti. Utešujeme sa, že taká je aj v skutočnosti, aj keď sami vidíme, že nie je. Že má od nej ďaleko. A tak sa veľmi jednoducho stáva to, že sa nezamilujeme to skutočného človeka, ale len do mylnej predstavy o ňom.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.