unsplash.com

Na vzťah je treba dvoch. Jeden nestačí. Rovnako ako nestačí ani na to, aby sa o neho staral. A preto, keď niečo nefunguje, tak treba začať hľadať chybu u seba. Lenže to býva často náročnejšie ako nájsť ju u toho druhého. A preto sa vydajme tou ľahšou cestou a pozrime sa na to, kde najčastejšie robia chyby naše mužské polovičky.

  1. Nehovoria nám to, čo chceme a hlavne potrebujeme počuť

Na začiatku vzťahu to počúvame takmer každý deň, a preto je vtedy všetko také krásne a zdá sa, že navždy to takým aj ostane. Lenže časom tieto slová úplne zmiznú a tie čo ostanú, tak stratia význam. Máloktorý muž si totiž uvedomuje, že aby bola žena naozaj šťastná, tak musí vedieť, že robí šťastným aj jeho. A preto potrebuje, aby jej to povedal. Nahlas. Do očí. A pokojne jej k tomu môže dať čokoládu a kyticu ruží. Nie je to však len o samých komplimentoch a o tom, že chce žena počuť, aká je krásna. Hoci veta „dnes vyzeráš fantasticky“ s ňou robí naozaj divy.

Potešia ju ale najmä slová, v ktorých je vpísaná vďaka za to, čo robí. Hoc je možno „len“ mamou a manželkou. Áno, presne týchto pár slov je pre ženu takých dôležitých. A to len preto, že v nej aspoň na chvíľu navodia pocit, že si niekto váži, čo všetko zvláda a akou je.

View this post on Instagram

@tbendina 😘

A post shared by Couple Goals (@couplegoals) on

  1. Nedávajú najavo svoje city

Nie, ani jedna z nás nechce mať doma usoplené chlapča, ktoré sa bojí zabiť pavúka. No, na druhej strane, si vôbec nemyslíme, že je „zženštilé“, keď muž plače pri romantickom filme alebo keď jednoducho prizná, že dnešný deň bol fakt ťažký. A hoci vieme, že láska sa nemeria počtom vyslovených „ľúbim ťa“, ale občas to naozaj treba povedať. A nie, nestačí nám to oznámiť iba vtedy, keď sa to zmení. Zamilovať sa je totižto ľahké, no ostať zamilovaní aj po rokoch je výnimočné a krásne.

  1. Berú veci ako samozrejmosť

Zamysleli sa niekedy chlapi vôbec nad tým, koľko času by im zabralo udržiavať byt vždy čistý? Mať prádlo voňavé a vyžehlené? Každý deň uvariť obed a navyše mať stále plnú chladničku? A pritom vyzerať tak fantasticky, aj keď počas dňa si stokrát udreli hlavu do stolíka, pretože vyťahovali hračky spopod gauča. Alebo si museli zahryznúť do pier, keď stúpili bosou na lego a nemohli si zakričať, lebo to malé šidlo práve zaspalo. Predpokladám, že nie a keď áno, tak nie dosť. Pretože potom by nikdy nenechali košeľu prehodenú cez stoličku v kuchyni a tanier na stole v obývačke. Milí chlapi, naozaj to nerobí škriatok domový. Ale my, vaše polovičky. Tak to neberte ako samozrejmosť. A my tak nebudeme brať to, že za večeru musí vždy platiť iba muž.

  1. Nerobia maličkosti, vďaka ktorým sme sa do nich zamilovali

Určite žiadna žena nezabudne na obdobie, kedy sa do svojho chlapa zamilovala. Keďže ona presne vie, prečo sa to stalo. Bol to totiž gentleman, ktorý jej nikdy nezabudol otvoriť dvere alebo utekať v daždi do auta po dáždnik len kvôli tomu, aby ona nezmokla. Bol to chlap, ktorý jej priniesol kvet počas bežného dňa a nie len preto, že bol Valentín. Skrátka sa zamilovala do jeho spontánnych nápadov, ktorých sa zo začiatku bála, ale ktoré sú do dnes vpísané v jej srdci. Pretože každú maličkosť, ktorú spravil, si ona pamätá. Aj tú, na ktorú on už dávno zabudol. Žena sa vie zamilovať znovu a znovu do toho istého chlapa, len jej musí dať na to príležitosť. A niekedy stačí aj požiadať DJ-a o to, aby zahral jej obľúbenú pesničku a vyzvať ju do tanca.

  1. Nie sú vôbec romantickí

Zhasnuté svetlá, zapálené sviečky, pustená hudba. Na stole kvety, dva poháre a šampanské. Klišé ako vyšité z romantického filmu, ale túži po ňom aspoň raz za čas, každá z nás. Chlapi sa časom trochu prestanú snažiť. Niežeby sme sa my ženy išli stále pretrhnúť, ale tak romantikmi boli odpradávna oni. Niekedy raňajky do postele, inokedy spoločný kúpeľ s perličkami. V súčasnosti sú aj toto veci, ktoré robia z chlapov romantikov. A vyzerajú veľmi príjemne. Tak prečo na nich zabúdať?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating