freepik.com

Každý jeden z nás, asi vie, že človek sa časom mení. Jeho myšlienky, nálady, pocity, správanie. Odrazu si počas rokov vzťahu uvedomíme, že ten druhý už nie je rovnaký ako tomu bolo predtým, keď sa to všetko začalo. Možno aj tento príbeh Vám, (nielen mužom, alebo aj ženám) pomôže zamyslieť sa nad sebou a svojím správaním k tomu druhému.

Dnes som na neho bola znovu nahnevaná, ale nie tak navonok, ale vo svojom vnútri. Jeho čím ďalej tým menšia pozornosť voči mne a nezáujem som sa snažila v sebe zakaždým potlačiť, aj keď som to navonok nedala najavo, ničilo ma to a hnevalo, že sa vytratil jeho neustály záujem o mňa, nepotreboval nič zisťovať, pýtať sa. Jednoducho vedel. Mal ma celú prečítanú. Mrzelo ma to. Mrzelo ma, že som pre neho samozrejmosť. Niekto, kto ťa čaká doma zakaždým a bez slovka si ho vždy privinie k sebe, keď ho naštve celý svet.  Možno si ma ľúbil, no nepovedal si mi to. Možno si mi to chcel dokázať, ale nespravil si to. Kedysi sme spolu chodievali častejšie von, dával si mi komplimenty, kupoval darčeky.

unsplash.com

Bála som sa ťa spýtať, či som ťa omrzela alebo náš vzťah zapadol do stereotypu? No bolo mi jasné, že jedno z toho je pravda. A niekde medzi tým došlo k tomu, že si mal odísť na pár týždňov preč odo mňa, a po tvojom príchode domov som si všimla veľkú zmenu. 

unsplash.com

Nebola som to ja tá, ktorá sa ťa neustále vypytovala, ale vravel si dookola stále ty. Chcel si vedieť, bol si zvedavý, potreboval si zo seba dostať všetko to, čo si dlhé týždne nemohol, keď som pri tebe nebola. Pozval si ma na zmrzlinu, von do parku, alebo poobede len tak na prechádzku. Kúpil si mi kvet, začal si mi každú minútu pripomínať ako ma ľúbiš, ako veľmi som pre teba dôležitá. Dokonca si sa spýtal, či ľúbim aj ja teba, a teraz ti poviem, že som sa do teba znova zaľúbila. Znovu si to ty, ten ako aj na začiatku, keď sme sa dali dokopy. Znovu si sa našiel a uvedomil si moju cenu voči tebe a na to ti stalo byť len pár týždňov bezo mňa.

unsplash.com

Prosím teba drahý muž aj teba drahá žena, dajte svojej polovičke najavo, ako veľa pre teba znamená. Netreba veľké dary, natrhaj lúčne kvety, pozvi ju na zmrzlinu, povedz, že jednoducho miluješ, priprav dobrú večeru alebo len tak večer pre vás dvoch pri víne, aby ten druhý mal pocit, že nie si samozrejmosť, že s ním chceš tráviť svoj čas a že mu vieš aj po rokoch vzťahu či manželstva povedať ako veľmi ho miluješ.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating