Pexels/Katerina Holmes

V romantických filmoch sme sa naučili, že vzťah s najlepším priateľom je nádherný a doslova ukážkový. Je tomu naozaj tak aj v reálnom živote? Podľa odborníkov z portálov Psychology Today a Study Finds to vyzerá tak, že páry, ktoré sú zároveň najlepšími priateľmi, majú vyššiu šancu na dlhodobé a kvalitné spolužitie. 

Aký máš vzťah so svojím partnerom? Považuješ ho za spriaznenú dušu a ste zároveň najlepšími priateľmi? Alebo máš iných priateľov, s ktorými sa podelíš s rôznymi novinkami? Ak patríš do tej prvej skupiny, máme pre teba skvelé správy. Odborníci tvrdia, že páry, ktoré svojich partnerov považujú za najlepších priateľov, sú spokojnejší so svojimi životmi. Majú totiž lepší pocit, že sa môžu o toho druhého oprieť v ťažších časoch a dočkajú sa podpory.

Ak máš vzťah s niekým, kto je zároveň tvojím najlepším priateľom, získaš plnohodnotný vzťah vo všetkých smeroch. Môžete sa spolu neustále smiať a zabávať, no zároveň môžete zdieľať svoje pocity a to, čo vás trápi. K tomu sa tiež pridáva zaľúbenosť a prejavy lásky. V takomto vzťahu by si mala teda dostávať presne všetko to, čo patrí do kvalitného a plnohodnotného vzťahu.

V bežnom vzťahu vášeň a veľká zamilovanosť časom opadne a mnohé páry zistia, že si už nemajú čo povedať. Ak ste však zároveň priateľmi, budete si rozumieť aj po tom, ako fáza zamilovanosti prejde. Máte predsa podobné záujmy, radi spolu trávite čas a viete, čo toho druhého poteší. Celkovo sa budete cítiť obaja oveľa viac spokojnejšie a uvoľnenejšie bez akéhokoľvek nátlaku.

Máš teda dve možnosti. Zo svojho najlepšieho priateľa môžeš urobiť svojho partnera alebo naopak. Ak si s niekým vo vzťahu, popracujte na tom tak, aby sa z vás stali tí najlepší priatelia. Váš vzťah bude oveľa krajší.

Zdroj: Psychology Today & Study Finds

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating