Každá z vás má v obľube svoj určitý druh umenia, na ktorý nedá dopustiť. Či už je to napríklad literatúra, hudba alebo maľovanie, tak pri týchto možnostiach sa človek dokáže najviac vyžívať osamote.

No potom sa tu znenazdajky zjaví divadlo s rozsiahlym javiskom a hľadisko, ktoré si mnoho ľudí zamiluje. A ani ja nie som výnimkou. Po dlhých divadelných letných prázdninách, prichádza opäť nová sezóna. Tak prečo by som ti odporúčala práve návštevu divadla?

Kontakt s ľuďmi po prvé

Aj keď som introvert, páči sa mi, keď som obklopená ľuďmi, s ktorými hľadíme na tie isté situácie, no v našich hlavách lietajú rôzne myšlienky. A po skončení predstavenia sa pokojne ľudia môžu porozprávať o všetkých pocitoch, ktorého pocítili, a vnímali.

Kontakt s ľuďmi po druhé

Prepojenie medzi divákom a hercom dokáže byť v istých momentoch tak silné, že obaja dokážu prestať dýchať v rovnakú sekundu. To čaro, tam bude vždy a nezáleží ani na tom, o aký žáner pôjde. A či už budeš sedieť v prvom alebo poslednom rade, nemusíš sa báť, že by si aj o takýto zážitok prišla.

 

Neopakovateľnosť je zaručená

Aj keby si ideš pozrieť niektoré predstavenie znovu a budeš poznať dej, stále sa môže stať to, že ťa niečo prekvapí a zaujme, čo si si predtým nevšimla. Alebo si herci na javisku zaumienili, že niečo malé pozmenia. A ľahko sa môže stať aj to, že sa budeš cítiť úplne inak ako predtým.

Vždy stretneš niekoho, koho poznáš

Pokojne môžeš stretnúť aj človeka, o ktorom by si nikdy nepovedala, že by sa zaujímal o divadlo. Aj takéto náhodné stretnutie s niekým, koho si už dlhšie nevidela, bude mať svoje opodstatnenie vtedy, ak sa začnete rozprávať o prepojení divadla vo vašich životoch.

Vyjsť mimo realitu je oslobodzovací pocit

Keď zhasnú svetlá a otvorí sa opona, vchádzaš do úplne iného sveta, ako je von za múrmi divadla. Nemusíš riešiť svoje osobné problémy a ťažkosti, ktoré ti prechádzajú hlavou. Na všetko aspoň na tú chvíľu počas predstavenia zabudneš a dovolíš hercom, aby ťa zobrali so sebou niekde ďaleko preč.

 

Ochotníci v divadlách ťa mnohému naučia

Spoznávaj nových ľudí, ktorí sa zaujímajú o divadlo aj trochu iným spôsobom. Tí, ktorí sa venujú ochotníckemu divadlu, majú svoje vlastné životy a práce, no na divadlo nedokážu zanevrieť. A práve na nich je najkrajšie to, že aj keď majú povinností vyše hlavy, dokážu urobiť čokoľvek preto, aby sa aspoň na krátky čas mohli znovu vrátiť do divadelného sveta.

Herec je nespútaný živel, ktorý sa často nedá pochopiť

Ak by si mala chuť po predstavení na pohár vína či kávy, divadelná kaviareň bude to najzaujímavejšie miesto, ktoré môžeš navštíviť. Lebo po každom večernom predstavení sa tam zídu všetci herci a nespútane s hlasným tónom, debatujú o svojich životoch. A možno sa aj ty dozvieš niečo nové..

zdroj: pixabay.com

A čerešničkou na torte..

Na večer s divadelníkmi pri jednom stole, len tak ľahko nezabudneš. Lebo herci sú takí svojskí, čudní a šialení v jednomA aj keď si myslíš, že je čas ísť domov, s úsmevom na tvári ti zmanipulujú myšlienky, a ty znovu na všetko zabudneš. Neostane ti nič iné, len si ďalej vychutnávať dané momenty.

„Pokým ľudia budú hercami a herci ľuďmi, bude divadlo.“ – Karel Čapek

Takže, keď budeš premýšľať, kam by si mala ísť v piatok večer von, skús divadlo. A ja pevne verím tomu, že neoľutuješ. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.