Ak žijeme v jednostrannom vzťahu, nechceme si to priznať, aj keď všetky varovné signály priam kričia do očí. Pokiaľ to neuvidíš takto čierne na bielom, len ťažko tomu uveríš. No takáto realita je, žiaľ, bežná pre mnohé páry. 

Nejako sa ocitneš v zväzku, v ktorom ty miluješ viac ako on teba (ak vôbec) a všetko je len na tebe. On sa nijakým spôsobom nesnaží o zlepšovanie toho, čo je medzi vami. Dospeje to až do štádia, kedy máš pocit, že chodíš sama so sebou a sem-tam v byte natrafíš na nejakého cudzinca.

Týchto 7 znakov je jasným dôkazom toho, že pre partnera veľa neznamenáš a váš vzťah je len jednostranný. 

Vždy sa musíš ospravedlňovať

Doslova za všetko. Za to, čo robí on a dokonca aj za to, v čom si ty nevinne. Ak sa náhodou pohádate, práve ty si tou, ktorá príde ako prvá v snahe urovnať to. Aj keď vieš, že si na vine nebola, ospravedlníš sa len preto, aby bol medzi vami opäť pokoj.

Si na všetko sama

Celá domácnosť je len na tebe a on nemá žiadnu snahu pomáhať ti. Tak isto vždy len dávaš a nič od neho nedostaneš späť. Chcela by si, aby bol on šťastný a spokojný, no tieto pocity si ty sama už dávno nezažila. Necítiš sa milovaná a aj keď sa nachádzate v spoločnom byte, máš pocit, ako by si tam bola úplne sama.

Partner nedokáže robiť kompromisy

Ty musíš (alebo chceš) ustúpiť vo všetkom len preto, aby bol on spokojný. No ak by si chcela niečo od neho ty, neexistuje, aby urobil kompromis a dal ti v niečom zelenú. Nemá proste žiadnu snahu vyhovieť ti alebo urobiť niečo, vďaka čomu by si bola konečne šťastná.

Nechce poznať tvoju rodinu a priateľov

Otvorene ti povedal, že sa nechce stretávať s tvojou rodinou a priateľmi. Nemá ich rád, nechce ich vo svojom živote a často to robí z dôvodu, že vie, že s tebou dlho neostane. Naopak, od teba vyžaduje, aby si navštevovala jeho príbuzných, aj keď sa tam necítiš dobre a oni sa k tebe správajú rovnako nepríjemne ako on.

Žiadne spoločné plány do budúcnosti

Nefiguruješ v žiadnom z jeho plánov či snov v budúcnosti. Ak sa o niečom zmieni, vždy rozpráva len o sebe. Jednoducho s tebou nepočíta, preto nevidí dôvod na to, aby ťa zaraďoval do niečoho, čo sa stane až neskôr.

Máš pocit neistoty a nevieš, čo od neho čakať

Nielen, že nie si spokojná, ale neustále máš pocit neistoty, pretože nevieš, akú bude mať náladu a čo z neho môže vystať. Netušíš, čo vám prinesie budúcnosť a čo s tebou bude, ak sa rozídete. Radšej sa preto snažíš tutlať, že je všetko v poriadku a nahováraš si, že ide len o chvíľkový skrat.

Hanbíš sa rozprávať o vašom vzťahu

Nikto z tvojej rodiny alebo priateľov netuší, čo sa v skutočnosti medzi vami deje. Vieš, že by s tým nesúhlasili a hanbíš sa, že si to nechala zájsť až tak ďaleko. Namiesto toho predstieraš, že sa veľmi milujete a ospravedlňuješ ho, že má toho v práci veľa a nemohol prísť s tebou na návštevu. Takúto hru ale nemôžeš hrať donekonečna.

Ak si sa v týchto riadkoch našla, úprimne nás mrzí, že niečo takéto musíš zažívaš. Čím skôr od neho odídeš, tým rýchlejšie sa ti uľaví. Aj keď to možno bude náročné a bude to bolieť, bez neho ti bude oveľa lepšie. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.