Žena a muž v Londýne
instagram/nastjastasia

V láske neexistujú žiadne pravidlá. To, že ty miluješ jeho, ešte neznamená, že aj on musí teba. Neopätovaná láska je jednou z tých, ktoré bolia najviac. Už to nie je ako vtedy, keď si bola zaľúbená do spolužiaka v škôlke. Toto sú skutočné city, ktoré ťa ubíjajú. A to by láska robiť nemala.

No ona nám to robí. Vie byť krásna, vášnivá a večná, ale aj bolestivá a neférová. Teda, v čase, keď si ideš oči vyplakať pre niekoho, kto ťa neľúbi, sa taká zdá byť. Až s odstupom času prídeš na to, že to tak malo byť. Nie všetko, čo chceme, aj môžeme mať.

A už vôbec nemôžeme zmeniť ľudské city. Tak, ako ty neprestaneš milovať iba preto, že ťa to bolí, tak ťa on nezačne milovať iba preto, aby si ty bola šťastná. Lásku si nemôžeš vynútiť, nebola by skutočná.

Keď nemá byť skutočná, nech radšej nie je vôbec. Znamená to, že si nie ste súdení. Platonická láska môže byť rovnako silá ako opätovaná, no nikdy nebude tou, ktorá ťa spraví šťastnou. A šťastie je to, čo v láske hľadáme všetci. Nedá sa kúpiť ani vyprosiť.

Keď niekto nevidí, aká si úžasná, keď niekto nevie oceniť tvoju hodnotu, potom si ťa nezaslúži. Pre takého človeka sa neoplatí plakať ani uzatvárať do seba. Kvôli takému človeku si o sebe nemysli, že si menejcenná.

Nemysli si ani to, že ak sa k tebe teraz city nevracajú z druhej strany, už nikdy neprídu. Chce to len čas. Ten ti prinesie do života niekoho, kto nebude pochybovať o tom, čo k tebe cíti. Nebudeš ho uháňať a tajne snívať o tom, že ťa bude držať v náručí. Pretože to už bude realita.

Tak daj hlavu hore, aby si kvôli tomu nesprávnemu neprišla o toho pravého!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating