Oslava Nového roka sa blíži a s ňou aj predsavzatia, ktoré si každoročne dávame. Budem viac cvičiť, naučím sa nový jazyk, nastolím svetový mier. Aj keď sú tieto úmysly čestné, niekedy vo februári to s nimi ide dole kopcom. Radšej si daj malé ciele, ktoré spravia tvoj život pozitívnejším a ak sa ti nebude dariť plniť ich, nebudeš sa cítiť sklamaná tak, ako pri tých veľkých. A ktoré jednoduché veci ti zlepšia život? 

Neodkladaj veci na zajtra

Urobím to zajtra – táto veta je dôvodom, prečo sa ti stále kopí množstvo práce, ktorá pri tom nie je ťažká. Vyriešené veci ti prinesú pokoj. Takže, ak sa ti vypálila žiarovka, choď si ju vymeniť, ak si chceš pretriediť šatník, sprav to dnes. Budeš sa cítiť produktívne a nestratíš kopec času, ak sa ti úlohy nahromadia.

Digitálny detox

Najlepšia vec na tejto zmene? Že to môžeš robiť pri pozeraní seriálu a jedení zmrzliny! Sprav si poriadok aj v tom digitálnom svete – vymaž si ľudí z Facebooku, s ktorými už dávno nie si v kontakte, daj unfollow na Instagrame tomu, ktorého život ťa naozaj nezaujíma, premaž si mailovú schránku. Nezabudni ani na vymazanie aplikácií, ktoré nepoužívaš!

Sprav si zoznam

Nemyslím predsavzatia typu čo by si mala/nemala v novom roku robiť, ale veci, ktoré by si rada spravila. Napríklad zavolať starému známemu alebo vytvoriť si životopis. Zmena prístupu dokáže spraviť veľa. Rozdeľ si úlohy na menšie časti a tak sa budú zdať ľahšie zvládnuteľné.

Experimentuj s chuťami

Nikdy si nevarila bataty? Premýšľala si ako chutí aníz? Je správny čas skúšať nové veci aj v kuchyni. Aj táto malá zmena ti môže priniesť veľa prekvapení pre tvoje chuťové bunky. A úprimne, kto nemá lepšiu náladu, ak práve objavil chutné jedlo?

Čítaj viac

To si možno želá veľa ľudí, no niekedy je to pri všetkom tom zhone ťažké dodržať. Stačí, ak si na káve namiesto smartfónu vezmeš na chvíľu do ruky knihu. Ak raz začneš, pôjde to samo.

Jeden sen

Aj keď snívame o mnohých veciach, v januári si vyber jeden, ktorý by sa reálne dal zrealizovať bez toho, aby si sa vyhovárala. Či už ide o mesto, ktoré by si chcela navštíviť, alebo niečo, čo chceš dlho vyskúšať. Skoč po príležitosti. Splnený sen hneď na začiatku roka ťa motivuje do ďalších mesiacov.

 

Zdroj: popsugar.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.