Photo by Allef Vinicius on Unsplash

Dostala si sa už do problémov kvôli tomu, že si niekomu slepo verila? Prípadne si sa až príliš zdôverovala so svojimi problémami? Ani jedna z týchto situácii nie je prospešná, ale zrejme si to neuvedomuješ. Portály Bustle, PsychCentral a Forbes uviedli znaky nadbytočnej dôvery.

Hovoríš o sebe až príliš veľa vecí

Máš kamarátky, ktorým sa môžeš naozaj zdôveriť s čímkoľvek? Dobré pre teba, ale aj tak nepotrebujú počuť o tvojom živote všetky detaily. Niektoré citlivé informácie si nechaj radšej pre seba, aby neboli voči tebe v budúcnosti zneužité. Na jazyk si dávaj pozor hlavne pred svojou novou známosťou alebo čerstvo založeným vzťahom. Tvoj partner nepotrebuje počuť, čo všetko si kedysi vyvádzala a hlavne s kým.

Dovolíš, aby ti ostatní skákali po hlave

S mnohými ľuďmi sa môžeš dostať do konfliktu. Je to prirodzené a vaše názory boli zrejme až príliš odlišné. Lenže vždy si pamätaj, ako sa dotyčné osoby k tebe správali. Môžeš im odpustiť, ale netoleruj im každý jeden prešľap. Aj toto by voči tebe mohli využiť a nečakaj, že by sa k tebe správali s rešpektom. Nemusíš vždy prijať lajdácky vyslovené prepáč. Nedovoľ, aby si z teba robili pekný deň. Nedôveruj prázdnym rečiam, pričom činy svedčia o niečom inom.

Si schopná uveriť každej výhovorke

Nebuď naivná a použi aspoň trošku svoje kritické myslenie. Keď ti niekto podá úplne bizarnú výhovorku, vycítiš to. Aj slepý človek by v tej chvíli videl, ako sa ťa niekto snaží obalamutiť. Povedz si úprimne svoj názor. Nedôveruj danej osobe len kvôli tomu, že sa poznáte dlho alebo máte voči sebe city.

Pred varovnými signálmi zatváraš oči

Vždy je všetko tak, ako má byť. Preto, ak cítiš, že niečo nie je v poriadku, dôveruj svojej intuícií, nie človeku, ktorého sa to týka. Neignoruj tieto varovné znamenia len preto, že o neho nechceš prísť. To sa neoplatí a mohlo by ti to len ublížiť. Tvoja intuícia sa ťa snaží chrániť pred klamstvami. Dôveruj jej a poriadne si otvor oči. Nemusíš sa toho báť. Kto má byť v tvojom živote, nájde si tam miesto svojimi úprimnými činmi.

Veľmi rýchlo uveríš pekným rečiam

Ak sa nám niekto snaží dostať pod kožu, skúma nás a zisťuje, čo sú naše slabé stránky. Príklad – mohol by ťa trápiť tvoj výzor a dotyčná osoba to zbadá. Aby sa ti votrela do priazne, bude ti dávať samé komplimenty na tvoj make-up, oblečenie, či postavu. Never týmto sladkým rečiam. Iste, poteší to a niektorí ľudia to môžu myslieť naozaj v dobrom, ale skôr než im začneš dôverovať, spoznaj ich. Aspoň trošku.

Necháš sa zlákať charizmou

Stretla si už za svoj život osobu, z ktorej si nedokázala odtrhnúť zrak kvôli jej vyžarovaniu? Tá charizma bola až magnetická a ihneď si sa s ňou chcela zblížiť. Či už ide o chlapa alebo ženu, rozdiel v tom nie je, ale princíp je rovnaký. Keď sa niekto tvári, že je mimoriadne nad vecou a v živote už tzv. vyhral, nenechaj sa tým oklamať. Never ich víťazstvu, ktoré je zatiaľ podložené iba slovami. Kým ti dávajú prázdne reči, ty si k nim už vytváraš puto. To im samozrejme hrá do karát, lenže ešte nevieš, akí sú v skutočnosti. A tá pravda potom môže byť tvrdá. Buď opatrná, aby sa ti to nevypomstilo.

 

Zdroj: Bustle, PsychCentral a Forbes

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife