Pexels/ready made

Raňajky sú neoddeliteľnou súčasťou denného jedálnička, no i napriek tomu ich mnohé z nás vynechávajú. Dôvody sú rôzne, no po tých dnes nebudeme pátrať. Práve naopak. Je víkend a ak si ich nepripravuješ v pohodlí domova počas pracovného týždňa napríklad kvôli nedostatku času, dnes si ich môžeš vychutnať v pokoji a naplno.

Rady ťa inšpirujeme raňajkami, ktoré pre tentokrát nebudú fit. Buďme úprimné, každá jedna z nás si ich raz za čas dopraje aj v klasickej podobe a nie je na tom vôbec nič zlé. Navyše, je voľný deň, tak prečo si ho neužiť naplno.

Vajíčka trikrát inak

Ak máš v obľube práve vajíčka, dnes si ich môžeš dopriať a zároveň vyskúšať na iný spôsob ako je len volské oko alebo praženica. V tomto recepte nájdeš hneď tri recepty na ich netradičnú prípravu, ktorá je jednoduchá, rýchla a zvládne ju aj začiatočník.

K všetkým trom receptom nebudeš potrebovať nič viac ako vajíčka, olivový alebo klasický olej, soľ, čierne korenie, šunku a syr. Je len na tebe, či si k nim dopraješ zeleninu alebo čerstvé pečivo.

Waffle s čokoládou, šľahačkou a ovocím

Milovníčky sladkých raňajok si prídu na svoje práve v tomto recepte. Za domáce waffle s čokoládou a ovocím sa ti s veľkou určitosťou odvďačia tvoje chuťové poháriky.

K ich príprave budeš potrebovať maslo, kryštálový cukor, vajíčka, hladkú múku, kypriaci prášok do pečiva, mlieko, perlivú vodu, soľ, šľahačku, horkú čokoládu a čerstvé ovocie.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife