Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Zo všetkých strán sa na nás valia informácie o tom, ako by sme mali žiť. Najhoršie je, že tieto informácie si často odporujú.

Aj preto sme sa v redakcii rozhodli ukázať ti, ako by mal vyzerať tvoj ideálny deň. Neznamená to, že túto agendu musíš striktne dodržiavať a nemôžeš si ho prispôsobiť podľa seba, no ako inšpirácia by ti mal poslúžiť viac ako dobre.
 
22:00 Áno, tvoje dokonalé ráno by malo začať už večer predtým. Nie nadarmo sa hovorí, že hodina spánku pred polnocou je ako dve hodiny spánku po polnoci. Čím skôr pôjdeš spať, tým sa na druhý deň budeš cítiť lepšie. A ešte niečo. Čím neskôr si ľahneš, tým väčšia šanca je, že sa zobudíš domotivovaná a všetky svoje povinnosti odložíš.

postel_odzadu

foto: jafoste.net

Snaž sa vo svojej izbe eliminovať čo najviac svetla, vypni blikajúcu Wi-Fi, poriadne zastri a na mobil nepozeraj aspoň polhodinu predtým, než si ľahneš. Čím budeš poctivejšia, tým kvalitnejší spánok budeš mať.
 
06:00 Budíček 🙂 Ideálne ďaleko od postele, aby ťa prinútil vstať. Vypni budík a opováž sa pozrieť na nové správy. Natiahni sa, osprchuj sa a daj si raňajky. Niekto radí neraňajkovať a radšej nechať telo zvyknúť si na prerušované hladovanie, čo by malo pomôcť úbytku tuku. To je však vhodnejšie skôr pre mužov, aj to len pre niektorých. Cereálie nechaj na poličke a urob si radšej vajíčka so slaninkou. Ono sa to možno nezdá, ale je to tisíckrát zdravšia alternatíva ako vločky s mliekom.

ranajky_odzadu

foto: Elite Daily – pinterest.com

08:00 Fitko. Vedela si, že ak budeš pravidelne cvičiť ráno, je väčšia šanca, že si tento návyk osvojíš a pri cvičení vydržíš? Ak by si odkladala fitko až do večera, častokrát k nemu vôbec nepríde. Ideálny čas je teda ráno. Ak sa nechceš v lete potiť v zatuchnutom fitku, skvelou alternatívou je cvičenie na čerstvom vzduchu. A keďže teploty budú možno čoskoro atakovať štyridsiatky, je ráno opäť ten najvhodnejší čas.
 
09:30 Si najedená, máš odcvičené, si osprchovaná a voňavá. Je krátko po deviatej a už teraz môžeš povedať, že tvoj deň je úspešný. Ale áno, nie každý deň je jednoduchý a určite ťa čakajú aj povinnosti. A práve mozog ti bude najlepšie fungovať doobeda a duplom ešte potom, čo si si zacvičila. Je čas na učenie.

tazke_rano_odzadu

foto: Elite Daily

Ak máš pocit, že to nejde, daj si za hrsť orieškov, prípadne ak máš, tak trochu rybieho oleja urobí zázraky. Nasypeš všetko do hlavy ako nič. A vieš čo je na tom najlepšie? Na obed máš celý deň hotový a je čas sa baviť.
 
12:00 – 22:00 Dopraj si chutný a výživný obed a môžeš si začať plánovať deň, baviť sa, naplánovať si dámsku jazdu na večer, rande na poobedie. Môžeš behať po vonku a Snapchatovať, Instagramovať ako divá. V 4ke si kúp za 1 euro dátový balík GIGA dát, čo ti bohato vystačí na celý mesiac, aj keby si sa u-snapchatovala do bezvedomia. Môžeš ísť plávať, môžeš si čítať, môžeš sa hrať hry, môžeš robiť absolútne čokoľvek.

4ka_odzadu

foto: 4ka.sk

Takže áno, úspech tvojho dňa závisí od toho, ako si zorganizuješ ráno. Ak stihneš všetko ako máš, väčšinu dňa môžeš byť slobodná a užívať si blížiace sa leto naplno. Skús to a inak to už chcieť nebudeš.

Zdroj titulnej fotografie: bored.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife