Aj keď to nechceš urobiť, niekde v kútiku duše vieš a cítiš, že je to tak správne. Rozchody nebývajú jednoduché a najmä vtedy, ak ho ešte stále miluješ. Prečo by si ale takýto vzťah chcela ukončiť? 

Dôvody bývajú rôzne. Možno si zistila, že ťa podvádza, nebodaj ťa vo vzťahu fyzicky či psychicky týra alebo jednoducho nie ste na jednej vlne a každý očakáva od vzťahu a spoločnej budúcnosti niečo iné. Namiesto toho, aby si sa trápila, radšej sa chceš posunúť niekam ďalej, žiaľ, bez neho. Je to úplne normálne.

Neexistuje jednotná fráza, ktorú by si v tomto prípade mohla použiť. Máme pre teba však 5 tipov, ktoré môžu uľahčiť rozchádzanie nielen tebe, ale aj jemu.

Je to naozaj to, čo chceš urobiť?

V prvom rade si najskôr polož otázku, či to naozaj chceš urobiť. Neexistuje už žiadna šanca, aby ste to mohli dať dokopy? Neuponáhľaj sa a radšej si dobre zváž všetky plusy a mínusy, aby si svoje rozhodnutie neskôr neľutovala.

Nikdy nie cez telefón

Rozchod by mal prebiehať vždy osobne. Nerob to cez telefón alebo sociálne siete a v žiadnom príde ho neghostni. Vymedz si čas, prispôsob tomu trochu atmosféru a priprav sa (možno) na jeden z najťažších rozhovorov v tvojom živote.

Buď k nemu úprimná

Musíš byť k nemu naozaj otvorená a úprimná. Najmä v prípadoch, ak on neurobil nič zlé, len ty sa chceš posunúť ďalej, pretože ťa váš vzťah nenapĺňa. Nevymýšľaj si zbytočné dôvody, povedz mu pravdu. Keby to bolo opačne, že ty si v jeho pozícii, tiež by si to chcela.

Buď pripravená na konfrontáciu

Samozrejme, musíš byť pripravená aj na to, že sa priateľ začne brániť, bude sa pýtať otázky alebo sa ťa bude snažiť presvedčiť, aby si si to rozmyslela. Ak boli vo vašom vzťahu problémy, nenechaj sa zlákať vidinou toho, že sa zlepší.

Pre nejaký dôvod si sa rozhodla opustiť ho, tak si nenahováraj, že by sa to mohlo zmeniť. S najväčšou pravdepodobnosťou by sa tak nestalo. A rozísť sa druhý raz by bolo oveľa náročnejšie.

Ak sa rozídete, nechaj ho ísť

Po rozchode by ste si mali určiť nejaké hranice, ako budete spolu komunikovať. Alebo sa vaše cesty rozídu úplne a neostanete ani kamarátmi? Ak to tak bude on chcieť, musíš ho rešpektovať a nechať ho ísť. Ty si predsa tá, ktorá sa rozhodla to ukončiť, tak pre neho musíš urobiť aspoň toto.

Rozchod s osobou, ktorá je pre teba stále dôležitá, určite nebude jednoduchý. Ak si sa už pre to rozhodla, musíš len zatnúť zuby a zvládnuť to pre dobre vás oboch. Očividne si nie ste súdení alebo nebol pre vás ešte ten správny čas. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.