Pexels/Maksim Goncharenok

Asi žiadna žena nechce dostať od partnera „kopačky“. Niekedy ale môže byť ešte ťažšie to, ak musí byť tou, ktorá zlomí srdce svojej polovičke. Len si predstav, že v sebe dusíš milión pocitov, ktoré ťa vedú k jednoznačnému záveru – ukončiť svoj vzťah, pretože už v ňom nie si šťastná. Tie emócie ťa zviažu a pred sebou budeš mať naozaj nepríjemné rozhodnutie. Nehovoriac o tom, ako sa budeš cítiť v momente, keď mu to budeš musieť oznámiť.

Keď o tom uvažuješ už naozaj dlhú dobu, prebrala si si všetky pozitíva a negatíva a si pevne rozhodnutá, potom už niet cesty späť. Lenže, niekedy máme chuť nechať partnera bez toho, aby sme sa v tom kroku naozaj uistili, kvôli čomu to rýchlo oľutujeme. Ak sa chceš presvedčiť o tom, že je to správne rozhodnutie, najprv si sama polož nasledujúce 3 otázky. Tie ti odhalia skutočné dôvody tvojho váhania nad vzťahom.

Je koniec jediné riešenie?

Tak veľa párov mohlo žiť šťastne naozaj naveky, ak by si svoje problémy vedeli, a hlavne, chceli vyriešiť. Niekedy pred prekážkami jednoducho ostaneme stáť a necháme ich tak, namiesto toho, aby sme sa ich zbavili. Často sa rozchádzame kvôli dôvodom, ktoré nám po čase prídu ako malicherné a zbytočné, no čas sa už vrátiť späť nedá.

Preto sa zamysli nad tým, čo je dôvodom toho, prečo chceš partnera opustiť. Nie je to niečo, čo by sa dalo zachrániť? Na čom by sa dalo popracovať? Nedalo by sa niečo zmeniť – či už z jeho, tvojej alebo z oboch strán? Vždy je lepšie skúsiť to, ako neskôr ľutovať. A každý si zaslúži druhú šancu, no nie? Keby to mala byť už tretia či štvrtá v poradí, počúvni svoje srdce a ukonči to.

Robím to z vlastného presvedčenia?

Si to naozaj ty, ktorá už nechce pokračovať vo vzťahu alebo ťa niekto ovplyvňuje? Nie je to tvoja rodina, ktorá ti dáva „dobré“ rady alebo nepozeráš náhodou na to, čo si myslia tvoje kamošky? Aj toto je občas presne tým „motorom“, ktorý nás ženie k rozhodnutiu, ktorým si nie sme celkom isté, ale presviedčame sa, že ak si to myslia naši blízki, tak budú mať pravdu. Veď by ti nechceli zle, však?

Lenže, do vzťahu nik okrem vás dvoch nevidí a nikto nemá právo ho súdiť, komentovať, kritizovať či mu dávať rady, ako na to. Keď ti tvoje vnútro hovorí, že s ním ti je dobre, na svoje okolie sa vykašli.

Čo očakávam od šťastného vzťahu?

Aké máš (reálne) predstavy o svojom partnerovi? Čo chceš mať vo vzťahu ako samozrejmosť a čo rozhodne neakceptuješ? Aj keď je realita iná ako naše sny, určité hodnoty musíš mať v hlave a držať si ich. Porovnaj si ich teda s tým, či sa zhodujú s tvojím aktuálnym vzťahom. Ak nie, potom je to ďalšie potvrdenie toho, že tvoj krok k rozchodu je správny.

V inom prípade možno tvoje dôvody nie sú tak vážne na to, aby si to ukončila. Ide najmä o to, aby ťa vzťah napĺňal a robil šťastnou, keď sú tvoje pocity opačné a nefunguje to tak, ako by si chcela v ideálnej vízii, potom ti táto otázka iba potvrdila to, čo si si myslela.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating