Ak nie si vo vzťahu šťastná, rozchod je niekedy jedinou možnosťou. Prečo je rozchod lepší ako zotrvanie v nefunkčnom vzťahu, si môžeš prečítať v našom predošlom článku. Ak už máš ale všetko ujasnené a si rozhodnutá ho opustiť, mala by si sa vyvarovať chybám, ktorých sa, my ženy, najčastejšie dopúšťame.

Nebudeme si klamať, rozchod nie je jednoduchý ani pre jedného z vás. Ak vzťah zájde až do takéhoto štádia, málokedy má na tom podiel viny len jeden. Ale o tom sa teraz baviť nemusíme. Ak chceš ukončiť vzťah bez zbytočných scén a problémov, tieto veci by si nemala robiť.

Nezameriavaj sa len na to zlé

Samozrejme, keď sa rozchádzate, tak niečo sa vo vašom vzťahu pokazilo. Nemusíš mu to ale všetko vyhadzovať na oči, veď určite ste za ten čas zažili aj mnoho pekných vecí. Prečo by ste sa museli rozísť v hádke? Ste predsa dvaja dospelí ľudia, ktorí si nemusia nič dokazovať.

Nehovor o rozchode s inými ľuďmi

Jasné, že s kamoškou najskôr preberieš, že či sa s ním máš naozaj rozísť alebo nie, no nemusíš túto informáciu vešať každému na nos. Lebo veľmi ľahko sa môže stať, že tvoj frajer sa to dozvie od niekoho iného než od teba a v tom prípade to nemusí dopadnúť najlepšie.

Nerozchádzaj sa s ním cez mobil

Asi najhoršie, čo môžeš urobiť, je rozísť sa s ním cez mobil. Dnes je síce doba, kedy všetko riešime cez sociálne siete, ale sú isté veci, ktoré je lepšie povedať si osobne. A práve rozchod je jednou z takýchto záležitostí. Veď ako by sa páčilo tebe, keby si od neho dostala sms alebo správu na Facebooku, že je koniec?

Nestalkuj ho

Ak už sa rozídete, nestalkuj ho na sociálnych sieťach a nevyhľadávaj, kde a s kým trávil svoj čas. Ublížiš tým hlavne sebe.

„Môžeme ostať kamarátmi.“

Niekedy to fungovať môže, ale niekedy nie. Radšej si to hneď na začiatku vyjasnite, pretože sa môže veľmi ľahko stať, že jeden z vás nebude z rozchodu úplne spamätaný a to, že ostanete v kontakte ako kamaráti, bude stále vnímať ako šancu, že to ešte môžete dať dokopy.

View this post on Instagram

Monday moood 😘🤗😴

A post shared by Couple Goals (@couplegoals) on

Po rozchode určite chvíľu potrvá, kým sa odhodláš vrhnúť sa do ďalšieho vzťahu, je to predsa úplne normálne. Neuzavri sa ale do seba, nechaj všetko na náhodu a uvidíš, že ten pravý sa objaví. Počas toho, ako budeš single, dodržiavaj tieto zásady a uvidíš, že sa budeš cítiť lepšie. A keď sa budeš usmievať a šíriť okolo seba dobrú náladu, oveľa rýchlejšie k sebe pritiahneš niekoho dobrého.

  • Nerozmýšľaj nad starými vzťahmi a nad tým, čo si mohla urobiť inak. Minulosť jednoducho nezmeníš.
  • Neľutuj sa, že si sama. Toto obdobie by si si mala užívať.
  • Začni sa viac o seba starať, začni cvičiť, zvyšuj si sebavedomie.
  • Nezaťažuj sa problémami ostatných. Ak môžeš, pomôž im, ale zbytočne nad tým nepremýšľaj.
  • Buď taká, aká skutočne si a na nič sa nehraj a nepredstieraj, len aby si sa niekomu zapáčila.
  • Nezameriavaj sa len na negatívne veci vo svojom živote. Práve naopak, nauč sa vnímať svet trochu pozitívnejšie.
  • Rob to, čo chceš. Bez ohľadu na to, čo si budú myslieť ostatní.
  • Usmievaj sa.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.