Pexels/Karolina Grabowska

Budeš viac produktívna

Toto oceníš najmä v prípade, ak pracuješ alebo sa musíš učiť do školy. Vezmi si, koľkokrát denne sa pozrieš na mobil, či ti náhodou niekto nepísal alebo sa nestalo niečo dôležité. Tvoja pozornosť sa tak roztriešti a nedokážeš sa plne sústrediť na to, na čo by si sa mala.

Keď nebudeš mať mobil stále pri sebe, zvýši sa tvoja produktivita a za rovnaký čas stihneš urobiť viac ako doteraz.

Stretnutia s blízkymi

Chatovanie a video hovory môžeš vymeniť sa skutočné stretnutia. Osobný kontakt nenahradí nič a najmä v súčasnej dobe, kedy sme väčšinu času strávili zavretí doma. Choď s kamoškou na kávu alebo nákupy, s frajerom vybehnite na rande a navštív svoju najbližšiu rodinu.

Už si si od toho možno odvykla, no znovu nabehni do tohto kolobehu. Neskôr by si mohla ľutovať, že si s nimi netrávila viac času.

Lepší spánok

Modré svetlo, ktoré vyžaruje telefón, výrazným spôsobom ovplyvňuje kvalitu (alebo skôr nekvalitu) nášho spánku. Ak zaspávaš s mobilom v ruke, nemôžeš sa čudovať, že máš problém zaspať alebo sa ráno necítiš oddýchnutá. Takto sa tvoj spánkový režim napraví a ráno budeš vstávať svieža ako rybička.

Zlepšenie sebavedomia

Možno nie priamo, ale predsa to bude mať na teba vplyv. Vezmi si, koľko času trávime na Instagrame, kde sme obklopené dokonalosťou. Kvôli tomu o sebe neraz pochybujeme a porovnávame sa s ostatnými. Tým, že nebudeš mať na očiach vymyslenú dokonalosť a hranú bezchybnosť, môžeš ľahšie pracovať na budovaní svojho sebavedomia. Nebudeš mať viac pocit, že si horšia ako ostatné.

Tak čo, stojí za to odložiť mobil z ruky na dlhšie ako dve minúty?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife