Pexels/Karolina Grabowska

Vedela si o tom, že 6. február je označovaný ako Svetový deň bez mobilu? Ruku na srdce, ako dlho by si bez neho dokázala vydržať? Päť minút, hodinu, deň alebo aj dlhšie? Dnes sme už na svoje smartfóny tak naviazané, že len pri pomyslení na to, že by sme ostali bez nich, nás chytá panika.

No práve dnešný deň je ideálnou príležitosťou na to, aby si to aspoň skúsila. Ber to tak, že je nedeľa, nemáš žiadne povinnosti a tak si môžeš robiť všetko, čo sa ti len zachce. Mala by si ale porozmýšľať nad obmedzením mobilu. Nehovoríme, že sa musíš hneď vrhnúť na digitálny detox, no skús zredukovať čas jeho používania na minimum.

Len zo srandy si v nastaveniach pozri, aký je tvoj denný „screen time“, teda čas, koľko hľadíš do mobilu. Ak je toto číslo menšie ako hodina, si na tom výborne, no patríš k menšine. Pokiaľ sa to pohybuje v hodinách a je to tri, päť či viac hodín, asi je najvyšší čas sa nad sebou zamyslieť.

Keď sa rozhodneš, že toto obmedzenie používania telefónu skúsiš, prinesie ti to minimálne týchto 5 benefitov. No pokojne ich môže byť aj oveľa viac.

Viac času na seba a svoje záľuby

Najčastejšia výhovorka, ktorú používame, je, že na nič nemáme čas. No bodaj by sme ho mali, keď sa nedokážeme odlepiť od displeja mobilu. Predstav si, že tieto hodiny budeš môcť využiť na niečo iné, nech už je to čokoľvek.

Venuj sa činnostiam, ktoré máš rada, no začni robiť aj nové veci a skúmaj, čo by ti robilo radosť a bavilo ťa. Inšpiruj k tomuto aj svojho priateľa alebo kamošky a podniknite niečo spoločne.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife