Dve ženy sa pozerajú na výhľad na hory

Nie všetci musia patriť do tvojho života, aj keď si nevieš predstaviť, že by to tak mohlo byť. V tvojom okolí vždy boli a aj vždy budú rôzni ľudia. Priatelia, kolegovia, susedia, rodina, známi, s niektorými sa poznáš roky, iní sú tu len krátko. Odídu od teba sami a prirodzene, pretože život beží a všetko sa mení. Ale isté 3 typy ľudí musíš opustiť aj ty sama.

Nie však potichu a postupne, práve naopak. Rázne a okamžite, pretože vieš, že bez nich ti bude lepšie. Bez ľudí, ktorí ti do života nič neprinášajú, iba ho robia negatívnejším. Musíš s nimi prerušiť kontakty, aby si sa ich energie zbavila.

Veční „sťažovači“

Či už je to tvoja kamoška alebo kolegyňa v práci, drž si od nej odstup, ak vždy riešite iba samé problémy a zdá sa ti, že nevie rozprávať o žiadnej téme, ak sa na ňu nemôže posťažovať. Politici sú zlí, nová manikérka jej pokazila nechty, šéf ju len rozčuľuje, nejaká žena v supermarkete mala so sebou kričiace dieťa. Jednoducho, vždy potrebuje poukazovať na niečo, čo sa jej nepáči.

Takíto ľudia milujú drámu, no ich reči všetkých naokolo doslova vyčerpávajú a kazia im náladu. Len si spomeň, aké pocity máš, keď sa s niekým takým rozprávaš. Ak veríš aj na znamenia, tieto sú najviac negatívne.

Stredobod vesmíru

To je ten človek, ktorý miluje rozprávať a byť na očiach. Keď sa s ním bavíš, máš pocit, akoby si bola na predstavení jeho vlastnej šou, ktorá je len o jeho živote. Kde bol, čo robil, čo plánuje, čo sa mu podarilo, čo nevyšlo a všetky jeho skúsenosti či zážitky už vieš naspamäť. Nech povieš čokoľvek, zistíš, že aj on má k tomu čo povedať a hneď začne monológ.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife