Vaša láska bola tá najkrajšia, však? Boli ste do seba zamilovaní ako malé deti, ktoré ešte nevedia, čo ich čaká a aký je to život, keď sa niečo pokazí.

Milovala si na ňom všetko. Naozaj všetko. To, že vedel, aké kvety máš rada bez toho, aby si mu to musela povedať. To, že ťa vedel rozosmiať, aj keď ste riešili vážne problémy. To, že napriek tomu, že nosil väčšinou rifle, išiel s tebou do divadla a dal si nohavice. To, že sa tváril, že si nepribrala po Vianociach. Milovala si jeho úsmev, vždy keď sa usmial, mal jamky v lícach. Jeho oči mali snáď ten najtmavší odtieň modrej, aký poznáš. Jeho dotyky ti vždy zanechávali zimomriavky na tele.

Bola to láska ako z románu. Ale aj v románe sa dvaja ľudia odlúčia a prežívajú rozchod. Ty prežívaš rozchod tiež a stále uvažuješ, či tvoj ex môže byť tvoj kamarát.

Či môže byť to, čo bol predtým, ako ste sa dali do vzťahu. Uvažuješ, či sa s ním dokážeš normálne pozhovárať. Bez toho, aby si v ňom videla čokoľvek viac. Uvažuješ, či sa s ním dokážeš smiať tak úprimne, ako vtedy, keď ste boli večer vonku, sedeli ste na lúke a pozorovali hviezdy.

Uvažuješ, či dokážeš zabudnúť na tie krásne momenty, ktoré ti vytvoril, či dokážeš otočiť stranu vášho príbehu a začať odznovu. Ako jeho kamarátka.

Ale už teraz vieš, že to nedokážeš. Teraz ti už totiž nepatrí. Nie je s tebou, a tak si ho nemôžeš privlastniť. 

Nemôžeš mať niekoho, kto od teba odišiel a už ťa nemiluje. Vzťah ako z románu je krásna vec, ale nie reálna. Aspoň dlhodobo nie.

Spomienky tu však budú vždy, či už s ním budeš kamarátka alebo nie. Nezmiznú, nikto ti ich nezoberie a tie budú navždy patriť len vám dvom.

No je najvyšší čas naozaj otočiť tú stranu príbehu, kde sa vaše cesty rozchádzajú a začať nový príbeh. Ale bez toho, aby si bola jeho kamarátka. 

 

Zdroj: tapoos.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.