UNSPlash.com

Drahá, viem čo práve prežívaš. Viem, aké je momentálne obdobie pre teba ťažké. Cítiš sa tak bezbranná, opustená, smutná. Ale dovoľ mi, pripomenúť ti, že to je len dočasný stav. Všetko to dobré a správne je už na ceste k tebe. Viem, že ho miluješ viac ako seba, viem, že si na jeho názore zakladáš, viem, že každý deň bez neho je pre teba úplným peklom.

Ale vydrž. Možno vám nie je súdené byť spolu navždy bez prestávky. Sú vzťahy, ktoré potrebujú prežiť určitý čas oddelene, aby si obaja uvedomili, čo všetko ten druhý pre nich robil, ako moc im na sebe záležalo a hlavne preto, aby dozreli a zažili určité veci. Tí, ktorí k tebe patria sa vždy vrátia. Či už ide o muža, ktorého miluješ a na istý čas, ste sa rozhodli svoju cestu životom viesť oddelene. Alebo o priateľstvá, ktoré znamenali všetko a razom sa vytratili. Všetci títo ľudia, sa k tebe vrátia, keď bude ten správny čas. A ak sa vrátia, sú tí praví, tí, ktorí do tvojho života dokonalo zapadajú.

View this post on Instagram

@katyamiro #womanslook

A post shared by WOMANSLOOK (@womanslook) on

Naopak tí, ktorí odídu a nikdy sa nevrátia sú tí, ktorí, nemali v tvojom živote čo robiť. Nevešaj hlavu dolu, lebo je to len dočasný stav. Stav medzi tým, pochopiť, kto do tvojho života zaslúžene patrí. Tá bolesť je obrovská, pretože každá stráta je znakom toho, že nejaká etapa tvojho života je na konci. Ale skús to brať s nadhľadom. Skús nájsť niečo nové, čo obmedzí na čas tvoj smútok, aby si si naplno vychutnala čas, v ktorom sa k tebe vrátia. A ak sa nevrátia, neplač. Neľutuj a nespomínaj. Nezaslúžia si tvoj čas ani tvoje slzy a už vôbec nie miesto v tvojom srdci. Preto daj šancu iným, aby naplnili tvoje dni šťastím a smiechom, a tvoje srdce láskou. Aby nahradili to, čo si si myslela, že nikdy neskončí, po ľuďoch, ktorí za sebou nechali iba prázdne miesto, nedodržané sľuby a bolestivé spomienky.

A keď sa k tebe raz títo ľudia vrátia, urob láskavosť sebe aj im. Buď lepšou verziou seba samej. Už nikdy im nedovoľ ísť spať bez pocitu, že ti na nich záleží. Ocenia to. Tak ako ty oceníš to, keď sa k tebe vrátia. Podrž ich vždy, nesklam ich a hlavne im buď oporou. Však práve o tomto všetky tie vzťahy sú. Držať pokope.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating