Všetci klameme sami sebe. Nezáleží na tom v čom.

Tvrdíme, že držať diétu začneme až v pondelok a veselo sa napchávame koláčmi od babky. A presne to isté robíme aj vo vzťahu. Časom nás však klamstvo dobehne a z malej lži sa stane obrovský problém. Tieto lži hovoríme najčastejšie.

Musím mať najprv rada samu seba, aby ma mohol mať rád niekto iný

Toto je také klišé. V dôsledku neho ženy odmietajú ísť s niekým do vzťahu napríklad len preto, že nemajú dostatok sebaúcty. Častokrát si veľa vecí vyčítajú a ďalším problémom je tiež aj to, že svoje priority vo vzťahu posúvajú čoraz nižšie a nižšie, aby si predsa len niekoho našli. V skutočnosti by však partner mal svoju partnerku naučiť, ako má mať rada samu seba. Pre normálne fungujúci vzťah je to úplná prirodzenosť.

zdroj: pexels.com

Ak som na mužovi závislá, ukazujem tým, že som slabá

Druhé klamstvo, ktorému ženy veria je, že by nemali byť závislé od muža. Väčšina žien takto rozmýšľa z nejakého dôvodu – v minulosti s tým totiž mali nejakú zlú skúsenosť. Hovoríme o finančnej závislosti. Ak si však súčasťou vzťahu, kde sa obaja milujete, závislosť nie je zlá. Musí byť však obojstranná. Vďaka nej máš pocit, akoby partner za tebou stál a dôverujete si.

zdroj: pexels.com

Keď budem dobrou partnerkou, kvôli mne sa zmení

Toto je tá najväčšia lož, akú si kedy môžeš povedať. Ak ťa mláti, okamžite od neho odíď. Nezmení sa a bodka. Darmo ti sľuboval, že prestane piť a flákať sa po nociach. Pochop jedno – ak muž pochybil raz, urobí tú istú chybu znova. Nezáleží na tom, či ju spraví o dva dni alebo dva roky. Ty sa potom môžeš aj pretrhnúť, no nezmeníš ho.

 

Zdroj: themindsjournal.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.