Pexels/cottonbro

V každom vzťahu raz musia nastať určité momenty, ktoré si budete navždy pamätať, ako tie prvé. Prvý bozk, prvé milovanie, prvá hádka, prvé spoločné bývanie, než sa však až k tomuto bodu dostanete, zrejme si už budete musieť byť istí, že to spolu myslíte vážne. Budete si musieť byť istí tým, že sa jednoducho milujete. To človek potrebuje najmä cítiť, no dobré je to aj počuť z úst toho druhého, ako potvrdenie.

Práve aj tie dve slová, či už v tvare „Milujem ťa“ alebo „Ľúbim ťa„, budú musieť raz padnúť prvýkrát. Niekedy sa na nich môžete dlho pripravovať, pretože sa budete báť, či budú vaše city opätované. Inokedy ich vyslovíte úplne prirodzene v momente, ktorý bude pre vás dokonalý. A ak bude odpoveď „Aj ja teba„, tak sa stane ešte dokonalejším.

Po týchto slovách sa váš vzťah zmení. Posunie sa na akýsi vyšší level a naberie vážnu tvár, pretože to už nebude len o prvotnej zamilovanosti, ale o skutočnej láske. Nebude to iba flirt a zábava, ale niečo, na čom budete budovať pevné základy budúcnosti.

Tie dve slová vám otvoria bránu na vašu spoločnú cestu a to, čo medzi vami bolo doteraz, dostane úplne nový šmrnc. Po tom, čo si lásku vyznáte prvýkrát, sa na seba začnete pozerať inými očami. Ak ste si doteraz mysleli, že vám záleží jeden na druhom, tak budete prekvapení, do akých rozmerov to môže až narásť. Budete si oveľa viac vážiť spoločné chvíle, budete sa o seba dvojnásobne viac strachovať, vlastne, všetko sa bude násobiť.

Po tom vyznaní už nebude cesty späť, už ste si ním otvorili vaše duše oveľa viac a stali sa zraniteľnejšími, pretože ste tomu druhému dali najavo, že vás má v hrsti. No len dúfate v to, aby to bolo z jeho strany rovnaké a aby si vážil, že ste mu dali srdce ako na tanieri. Jedna veta a obaja pocítite, že máte šancu na to, aby ste budovali niečo, o čom mnohí iba snívajú.

Keď do sveta vykričíte, že sa milujete či si to len šepnete do uška, dávate tomu druhému sľub, že sa budete snažiť ako najlepšie viete, aby ste sa nesklamali. Sľubujete si, že to myslíte vážne a nie je to pre vás nejaká hra, sľubujete si, že dôvera a rešpekt, budú vašimi piliermi. Odteraz budete sami sebou tak, ako nikdy predtým, pretože ste našli človeka, ktorému sa chcete naozaj ukázať a ktorého chcete spoznať ešte viac.

Nie sú to len slová. Je to nový štart. Ešte krajší, hlbší a úprimnejší. Dá sa to vôbec? S každým novým dňom sa presvedčíte, že áno.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating