pexels.com

Udržať konverzáciu na prvom rande môže byť na nervy. Ideálne je, ak sa obaja zapájate a ide to samo, ale hodí sa, ak máš v rukáve pripravené aj nejaké otázky na telo. 

Ale aké otázky smieš položiť? Dokonca aj na prvom rande môžu byť viac osobnejšie ako si myslíš. Nemusíš sa hanbiť byť otvorená, spýtaj sa na všetko, čo ťa zaujíma a čo ti o ňom môže veľa prezradiť. Takéto rande sa bude určite líšiť od väčšiny a získaš si jeho sympatie, pretože sa o neho zaujímaš naozaj. Ak ho tak chceš naozaj spoznať a nestrácať čas hľadaním toho pravého, skús mu na prvom rande položiť niektoré z nasledujúcich otázok!

1. Aký je tvoj vzťah s rodičmi?

Je to skvelý spôsob ako zistiť niečo nie len o ňom, ale aj o situácii v rodine, jeho detstve, či o tom, ako sa dokáže vyrovnávať s rôznymi situáciami. Taktiež sa môže vykresliť jeho názor na výchovu detí alebo o tom, ako si predstavuje svoj budúci život, ak by mal rodinu.

2. Ako by ťa opísali tvoji priatelia?

Názor niekoho iného nie je na škodu. Opýtať sa na to, ako ho vnímajú jeho známi, ti poskytne pohľad osoby nezainteresovanej do vášho vzťahu. Navyše sa dozvieš veľa o jeho osobnosti podľa toho, koľko kamarátov má, ako spolu trávia čas, či ho opisujú napríklad ako zábavného alebo rozumného člena skupiny.

3. Čo hľadáš?

Aj keď by sa to na prvom rande mohlo zdať ako tabu, chceš predsa vedieť, čo môžeš od neho očakávať. Či by z toho mohlo niečo byť aj z jeho strany alebo sa chce len pobaviť. Na túto otázku nie je nikdy skoro, pretože ak sa nebojí vzťahu, určite ti odpovie na to, čo by z toho časom mohlo byť. Ak však nehľadá nič vážne, budeš to vedieť hneď.

4. Aká bola najlepšia dovolenka, na ktorej si bol?

Divná, ale dobrá otázka. Poskytne ti obraz o jeho osobnosti – má rád dobrodružstvá alebo leňošenie? Aké potrebuje mať štandardy v živote? Zistíš čo považuje za vynikajúce alebo čo ho vôbec nebaví.

5. Aký je tvoj najväčší úspech?

Toto je skvelá úvodná otázka. Zistíš o ňom niečo skôr, ako by sa chcel pred tebou predviesť. Veľa ti o ňom napovie nielen jeho odpoveď, ale spôsob, akým to hovorí. Chváli sa? Je pyšný? Skromný? Okrem toho podľa odpovede zistíš aj jeho hodnoty v živote. Je rozdiel, či je jeho úspechom nové auto alebo vyštudovaná medicína.

6. Ak by si mohol mať superschopnosť, aká by bola?

Možno hlúpa, ale zábavná otázka. Ukáže sa, či si myslí, že má nejaký nedostatok. Alebo či myslí pri odpovedi aj na pomoc druhým ľuďom. Je pri odpovedi kreatívny? Alebo sa mu to zdá nudné? Táto otázka môže odhaliť naozaj veľa a oživí vašu konverzáciu.

 

Zdroj: bustle.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating