Aké je to naozaj milovať? Ako budem vedieť, že som našla toho pravého? Podobné otázky si kladie mnoho žien, ktoré to šťastie v láske ešte nemali. Jasnú odpoveď im však nikto nedá, pretože neexistuje. Nejde o niečo, čo sa dá zmerať a napísať do poučky. Jednoducho to bude tvoje srdce, tvoja duša, i tvoje telo cítiť. Ale najskôr …

Skôr, než si uvedomíš, že si sa naozaj zamilovala, sa udeje ešte zopár vecí, ktoré budú nápoveďou k tomu, že čoskoro celá spadneš do hlbokých citov. Prídu pomaly, nečakane a až po čase si uvedomíš, že ti naznačovali veľké veci. A budú to krásne chvíle, na ktoré budeš s úsmevom na tvári spomínať.

Prezradia ti to tvoje myšlienky, ktoré sa budú podvedome točiť iba okolo neho. Ešte si nepriznáš, že ho máš rada, no aj tak na neho budeš myslieť v každej situácii. Budeš mu chcieť povedať, čo si zažila, pochváliť sa, ale aj vyžalovať. Bude to on, na ktorého si ako prvého spomenieš ráno, a taktiež aj skôr, než večer zaspíš.

Odrazom toho, že sa tvoje srdce pomaly napĺňa láskou bude tvoja nálada. Zrazu bude tvoj svet farebnejší, ľudia milší, pocity veselšie. Budeš sa usmievať bez toho, aby si si to uvedomovala a tie žiariace oči vyzradia tajomstvo tvojej duše skôr, ako to zistí hlava.

Zrazu zabudneš na všetkých ostatných mužov a aj na to, že si si ešte nedávno lámala hlavu nad tým, prečo si sama. Zatiaľ sa tvoj stav nezmenil, no akosi sa už neobzeráš na ulici po iných, nerozmýšľaš nad tým, ako niekoho zbaliť či dlhšie neotvoríš zoznamovaciu apku. Nevieš prečo, ale nechce sa ti.

Si ochotná robiť veci, ktoré si doteraz nemala v obľube, vyjdeš kvôli nemu zo svojej komfortnej zóny a skúsiš nové aktivity. Nebude sa ti to zdať čudné, skôr naopak, zrazu budeš iným človekom.

A potom, jedného dňa, v jednu minútu, si na všetko toto spomenieš a zrazu ti hlavou prebleskne jedna veta, ktorá tvoj život definitívne zmení: Som zamilovaná!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.