Unsplash/Cristiano Temporin

Raz sme hore a raz dole. Tak je to so všetkým, áno, aj so vzťahom. Len naivný človek verí, že vždy to bude tak krásne, že vždy budeme mať motýle v bruchu ako na začiatku vzťahu. O vzťah sa treba starať. Ale čo ak už sme v štádiu, kedy sa v ňom cítime nekomfortne a skôr začíname mať pocit, že sa to rúti do úplnej záhuby?

Tak moment, ak máš tento problém aj ty, nevešaj hlavu. Dnes ti ponúkneme pár tipov, ako si môžeš vzťah zachrániť. Niekedy stačí tak málo.

Dôležitá je v prvom rade komunikácia. Ak máš pocit, že niečo nie je v poriadku, na to máme ústa, aby sme hovorili a otvorene sa s dotyčnou osobou porozprávali. Možno ide naozaj len o maličkosť, prečo sa to rúti do skazy. No pokiaľ budeš nečinne sedieť a necháš to tak, nečuduj sa, že možno o pár týždňov si poviete zbohom.

Nie je hanba sa otvorene porozprávať o problémoch, práveže naopak. Je to hrdinstvo, nabrať odvahu a urobiť prvý krok. Pomôže ti to zároveň zistiť, na čom si a čo ďalej.

Zabúdať by so nemala ani na kompromisy. Niekedy vzťah krachne len na tom, že nevieme sa pokoriť a stále si ideme svoje. Musíš si uvedomiť, že každý máme svoje dobré aj zlé dni, že každý máme chuť by niekedy sám. To, že si vo vzťahu ešte neznamená, že sa teraz všetko má točiť len o vás a on musí byť teraz len pre teba a len tvoj a robiť ti len to, čo chceš ty. Počúvaj, čo chce aj on.

Počúvanie je ďalšia dôležitá súčasť vzťahov. Je problém, ktorý riešite, počúvaj pozorne, ako to vníma. Pokiaľ už naozaj nechce byť vo vzťahu, je čas ísť svojou cestou. Pokiaľ chce pokračovať, len nevie ako, doprajte si čas a snažte sa robiť to, čo váš spojilo, aby ste našli tú stratenú iskru.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating