Pexels/Emma Bauso

Drahý budúci manžel, neviem kedy sa stretneme. Možno sme sa už aj stretli, no pravdepodobnejšie je, že sa ešte nepoznáme.

Predstavujem si, že budeš ku mne láskavý. Nech sa udeje čokoľvek, vždy budem môcť za tebou prísť a zdôveriť sa ti s problémami. Taktiež si myslím, že budeš na mňa milý a svoju lásku mi budeš prejavovať dennodenne. Nie iba pomocou slov, no najmä maličkosťami a skutkami, ktoré dnes mnohí považujú za samozrejmosť.

Predstavujem si, že ma budeš vo všetkom podporovať, no zároveň budeš mať na veci svoj vlastný názor. Nebudeš sa báť s niečím nesúhlasiť, pretože budeš vedieť, že u mňa vždy nájdeš pochopenie. Dúfam, že sa spolu budeme otvorene rozprávať o problémoch a všetky vyriešime. Neutečieme od seba ako malé deti.

Predstavujem si, že aj po svadbe budeme mať svoj osobný priestor. Nebudem ťa v ničom obmedzovať, no to isté čakám aj od teba. Chcem, aby sme mali aj v manželstve čas na svoje koníčky, ktoré nás napĺňajú šťastím, rozvíjajú naše dobré vlastnosti a bavia nás. Či ich už budeme robiť spolu alebo každý zvlášť (s priateľmi), uvidíme postupom času.

Predstavujem si, že budem pre teba jedinou ženou, ktorú budeš bezhranične milovať (samozrejme, až po našej budúcej dcérke). Budeš sa o mňa starať, keď budem chorá alebo zranená, nebudeš sa báť opýtať na moje pocity a budeš ten najlepší manžel, ktorého si viem pre seba predstaviť. Taktiež môžem s určitosťou tvrdiť, že budeš ten najlepší otec, keď sa nám podarí mať bábätko. Verím, že so starostlivosťou budeš pomáhať, vždy si na neho nájdeš čas a budeš mu venovať svoju pozornosť a lásku.

Predstavujem si, že naše manželstvo bude perfektné, no to neznamená, že sa tam neobjavia hádky a nedorozumenia. Samozrejme, že ich očakávam, no tiež verím tomu, že ich spolu budeme vedieť vyriešiť a posunú nás ďalej. Aj vďaka nim sa budeme milovať každým dňom viac a viac.  

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating