Žena sa opiera o muža
Unsplash/Roberto Nickson

Život s manipulátorom nie je jednoduchý. Neodhalíš ho na prvý pohľad, pretože svoje sklony k ovládaniu vie dokonale skrývať. Tieto znaky ho však prezradia. Od muža, ktorý sa správa presne takto, daj ruky preč.

Pokiaľ na tvojho partnera sedia nasledujúce body, mala by si vziať nohy na plecia a už sa viac neotáčať. Samozrejme, rozchody nie sú príjemné. A aj keď vieš, že je to správne rozhodnutie, stále máš pochybnosti. Snažíš sa ho vidieť v tom lepšom svetle, bojíš sa, že ťa už nikto nebude takto milovať, že ty takto už nebudeš milovať. Ale toto nie je pravá láska. Tá neobmedzuje, neubližuje, nerobí z teba horšiu.

Ak sa už odhodláš urobiť ten krok a ukončíš takýto vzťah, možno po čase začneš ľutovať, ale to je bežné, možno za to môžu tieto 4 veci, ktoré sme rozoberali v našom minulom článku. Mysli na to.

Často sa ti ospravedlňuje

Robí to preto, aby si mala pocit viny. Jednoducho zo seba urobí obeť, tebe ho bude ľúto, a tak urobíš presne to, o čo ťa žiada. Nie je to správne, pretože vo vzťahu by mali byť sily rozdelené rovnomerne. Žiadny zdravý muž by zo seba nemal robiť obeť.

Chce chodiť von len s tebou

Nedôveruje ti a žiarli na tvojich priateľov. Chce ťa mať pod kontrolou, preto vždy ide von vtedy, keď ideš aj ty. Ako zámienku používa, že chce s tebou tráviť viac času, avšak je to len preto, pretože ťa nemiluje úprimne a nevie ti dať slobodu.

Mení názory, ako mu to vyhovuje

Raz povie jednu vec a druhý raz povie niečo iné. Presne tak, ako mu to vyhovuje. Nie je konzistentný a nedokáže dodržať svoje slovo. S týmto chlapom nemaj hlbší vzťah, pretože má len reči plné sľubov, ale skutky nikdy neuvidíš.

Vždy urobíš veci podľa neho, aj keď prvotne nechceš

Dokáže ťa zmanipulovať a prehovoriť na všetko, aj keď ti to príde ako hlúposť. Sama niekedy neveríš, čo kvôli nemu dokážeš urobiť. Má na teba silný vplyv, pretože ho skutočne miluješ. Okamžite by si si mala zložiť ružové okuliare, inak ťa môže čakať tvrdý pád do reality.

Nevie prijať zodpovednosť

Všetko je tvoja vina, za to nesieš zodpovednosť ty, veď ty si to tak chcela, on to urobil kvôli tebe, ty by si sa mala ospravedlniť, a tak ďalej. Ak sú ti tieto slová známe, je isté, že žiješ s manipulátorom. Milujúci partner by ich nikdy nepovedal a za svoje činy by niesol zodpovednosť on.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating