Prišiel si do môjho života ako víchor. Rozrazil si dvere v mojom srdci a vošiel si bez toho, aby ťa niekto vôbec zavolal. Pomalými krokmi si sa mi vkradol do mysle a spôsobil si obrovskú spúšť v mojom živote.

Si ako slnko uprostred zachmúrenej oblohy, ako dážď v čase najväčšieho sucha, ako tieň v tom najhorúcejšom dni. Jednoducho ťa potrebujem, aj keď si ešte zatiaľ neuvedomujem, prečo je tomu tak. Máš v sebe vášeň. Tvoj oheň ma spaľuje až v tých najhlbších zákutiach môjho tela.

Asi si si ma získal svojím nikdy nehynúcim úsmevom, tajomnými očami a plnou chuťou do života. Nikdy som nestretla nikoho takého, ako si ty. Pri tebe sa smejem, som sama sebou a mám pocit, akoby som po všetkých tých sklamaniach opäť našla niečo, kvôli čomu sa oplatí žiť.

zdroj: unsplash.com

Svojimi bláznivými činmi opäť rozprúdiš moju krv v žilách a vraciaš mi chuť do života. Aj napriek tomu, že som mala pocit, akoby môj život prestal existovať. Neustále sa spolu smejeme a rozumieme si. Zapadáme do seba ako kúsky skladačky. Viem, že nám bolo súdené byť spolu.

No v kútiku duše stále cítim isté obavy. Obavy z nového vzťahu. Nie som si istá, či som na toto všetko pripravená a či vôbec chcem po toľkých sklamaniach opäť prežívať lásku. Bojím sa, že budeš presne taký istý ako tí chlapi pred tebou. Dovolíš, aby som sa do teba zamilovala a keď už moja láska k tebe bude naozaj intenzívna, jednoducho sa vyparíš.

Bojím sa, že mi moju lásku nedokážeš opätovať. Možno si prežil podobné sklamanie rovnako ako ja a netúžiš sa opäť zamilovať. Bojím sa, že moje city k tebe budú také intenzívne, až tvoje srdce pomaličky zničia. Bojím sa toho, že ma nebudeš vedieť milovať tak, ako milujem ja teba.

zdroj: unsplash.com

Som mladá a naivná. Netuším, čo môžem od teba čakať. No stále mám oči otvorené dokorán a dávam si pozor. Pretože som sa veľakrát už popálila. Ten oheň mi spôsobil obrovské rany, ktoré nikto nedokáže už vziať späť. Možno sa jedného dňa zahojili, no jazvy sú na srdci neustále. A ja netúžim teraz zhorieť len preto, že si moje srdce opäť vybralo nesprávne.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.