pexels.com

Už si to prežila toľkokrát, no zakaždým to bolí rovnako, ba ešte viac. S každým ďalším nevydareným vzťahom strácame nádej na lásku. Prestávame veriť, že niečo také ešte vôbec existuje. Utápame sa v žiali, sebaľútosti a smútku, pričom zabúdame na základné pravidlá. Nech si na tom akokoľvek zle, nikdy nezabúdaj na nasledujúce veci.

1. Vyhni sa kontaktu s ním

Ak ste sa rozhodli pre rozchod a cítiš, že už nie je cesty späť, tak by si ho mala vymazať zo svojho života. Minimálne na najbližších pár mesiacov. Vymaž si jeho číslo, prestaň ho sledovať na sociálnych sieťach. Veď vieš ako sa hovorí: zíde z očí, zíde z mysle. Aj keď sa ti to zdá možno nepravdivé a smiešne, keď to skúsiš uvidíš, že to naozaj funguje.

2. Nehľadaj za neho hneď náhradu

Myslíš si, že keď budeš striedať partnerov ako ponožky niečo sa zlepší? Dopraj sebe a svojmu srdcu čas na zahojenie. Ak potrebuješ terapeuta, vyhľadaj ho. Ak si dokážeš poradiť aj sama, vedz, že v prítomnosti priateľov ti bude najlepšie. Hlavne sa nevrhaj do vzťahu len preto, aby si na neho zabudla. Všetko si vyžaduje svoj čas, a to vrátane zlomeného srdca.

3. Nájdi si záľubu, ktorá ťa pohltí

Veľa ľudí sa po rozchode rozhodne utápať svoj žiaľ v alkohole a nikdy nekončiacich párty. Vôbec to nie je dobrý spôsob, ver mi, uvedomíš si to neskôr, keď prvotný žiaľ pominie. Čo je však omnoho lepšie je nájsť si záujem, ktorý ťa vytrhne z reality a zaberie dostatok času. Začni si písať denník, daj svoje emócie na papier. Ak nie si veľmi hĺbavý typ, vyber sa do fitka, kde zo seba vypotíš všetku tú zlosť. Vychádzky do prírody majú tiež ohromný efekt na pokoj v duši.

4. Nik iný ťa neurobí šťastnou, to môžeš len ty sama

Neznášam, keď ľudia hovoria, že ich partner je ich druhou polovičkou. Hádaj nie sme nekompletné, či áno? Nikdy nezabudni, že jediný človek zodpovedný za tvoje šťastie si ty sama. Druhí ti ho môžu len znásobiť, no základ musíš mať v sebe.

5. Stanov si hranice, ktorých sa budeš držať

Z vlastnej skúsenosti viem, že ak sa ocitneš vo vzťahu a začneš niekoho ľúbiť, je jednoduché posúvať svoje hranice. Avšak určite to nie je správne. Každý z nás by mal vedieť povedať dosť. Určiť si to, čo nemieni tolerovať. Vedieť povedať to, čo od druhého vyžaduje. Nezabúdaj na to, čo si vždy chcela a to ani vtedy, keď si nájdeš niekoho iného.

6. Ver, že sa znova zamiluješ

Toľkokrát som si myslela, že pre mňa tam vonku nik neexistuje. Snažila som sa oddeliť od všetkým a od všetkého. A presne vtedy, keď som to najmenej čakala sa objavil môj súčasný partner. Nehľadala som a predsa som ho našla. Musíš veriť, že rovnaké šťastie stretne aj teba. A ver, že si sa z minulých vzťahov poučila a o to viac budeš múdrejšia a skúsenejšia v ďalšom vzťahu.

 

Zdroj: yourtango.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating