unsplash.com

Po rozchode máme tendenciu robiť veľké rozhodnutia, ktoré môžeme po čase veľmi oľutovať. Chcela by si tomu zabrániť no nevieš ako? Rôzne zmeny po rozchode sú trochu impulzívne, pretože v takomto období si emocionálne vyprahnutá. Preto by si nemala robiť obrovské rozhodnutia, ktoré ti takpovediac obrátia život naruby.

Tvoje zlomené srdce potrebuje nejaký čas, aby sa stihlo zahojiť. A keď aj po takomto čase budeš cítiť, že si chceš dať oholiť hlavu či ísť bývať do Thajska, tak to pokojne urob. Pamätaj na to, že drastické zmeny čerstvo po rozchode nie sú tým správnym riešením. Tu je niekoľko príkladov, prečo je to tak:

Drastické zmeny vzhľadu

Je bežné, ak po rozchode menia ženy svoj účes. Takýmto novým štýlom vlasov chcú predsa ostatným dať najavo, že začínajú žiť nový život. Ak sa však chceš dať ostrihať dohola, pričom máš vlasy takmer až po zadok, nemala by si to robiť. Jedného dňa to oľutuješ, aj napriek tomu, že ti vlasy časom dorastú. Oveľa horšie je to už s tetovaniami či plastikou. Preto nad nimi porozmýšľaj až po nejakom čase, keď sa tvoje srdce vylieči.

zdroj: unsplash.com

Nový vzťah

Chýba ti chlap a tak sa bezhlavo vrháš do neznámych vôd – úplne nového vzťahu, pričom toho človeka ešte ani poriadne nepoznáš. Po čase však prídeš na to, že stále miluješ svojho ex a na taký rýchly vzťah nie si pripravená. A opäť budeš mať zlomené srdce. Nájdenie si novej lásky čerstvo po rozchode rozhodne nie je tým najlepším nápadom.

Výpoveď v práci

Po rozchode možno rozmýšľaš nad všetkými rozhodnutiami a celým svojím životom. Si rozcítená a robíš naozaj nečakané chyby. Jednou z nich je napríklad výpoveď v práci. Možno si hovoríš, že chceš začať žiť odznova, no skončenie pracovného pomeru nie je najlepším nápadom. Potrebuješ predsa stabilnú prácu a schopnosť platiť účty,  no nie? Preto s výpoveďou trochu počkaj a rozhodni sa až vtedy, keď budeš mať chladnú hlavu.

zdroj: usnplash.com

Míňanie peňazí

Áno, poznáme to všetky. Akonáhle nás opustí chlap, ktorého sme milovali, stávajú sa z nás šialené nákupné maniačky. Možno si povieš, že kúpiš len niečo malé a lacné, aby si si urobila radosť. No je mi jasné, že sa to takto neskončí. Nakúpiš samé hlúposti, ktoré nepotrebuješ a minieš tak polovicu výplaty. Uvedomuješ si však, že po takomto výlete v obchode nebudeš mať peniaze na zaplatenie nájmu?

Zmena bydliska

Presťahujem sa niekam veľmi, veľmi ďaleko, to je ono! No si si naozaj istá, že chceš bývať celý život v Thajsku či na Kube? Pokiaľ na tomto svojom rozhodnutí pevne trváš aj po niekoľkých týždňoch od rozchodu, kedy sa tvoje srdce zahojí, tak je to v poriadku. Ak to však robíš len z rozmaru, radšej počúvni rady svojich blízkych či priateľov.

Zdroj: elitedaily.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating