Unsplash/Sergio Souza

Začiatky vzťahu sú krásne. Dvaja ľudia sa navzájom spoznávajú, zisťujú čo má kto rád, a čo nie. Rozprávajú sa dlhé hodiny, prechádzky tichým večerným mestom sú pre nich osviežujúce a tešia sa na to, ako bude ich stretávanie sa pokračovať.

No začiatok vzťahu v 21. storočí nemusí mať vždy len takýto scenár. Keď jeden z partnerov, vo väčšine muž, chce vycúvať a nevie, ako to žene povedať, „ghostne“ ju.

To znamená, že zmizne ako duch a už sa ti viac neozve.

Pokiaľ sa ti to stalo, ver mi, nie si jediná. Tento spôsob moderného rozchodu je u mužov populárny hlavne vtedy, keď sa im nechce nič vysvetľovať a ženy len namotávajú. Je sprevádzaný otázkami: „Čo som urobila zle?“, „Prečo sa mi už neozval?“, „Je naozaj chyba vo mne?“, „Prečo mi to urobil?“.

Drahá, ak nejaký muž zmizol z tvojho života, nezaslúžil si ťa. Je dobre, že to urobil, pretože ťa aspoň nechal mužovi, ktorý príde teraz a bude ťa ľúbiť.

„Ghosting“ je u muža prejavenie zbabelosti. Samozrejme, zaskočí ťa to, no nemusíš byť pre to dlho smutná. S týmto mužom by to nevyšlo ani po pár mesiacoch. Vlastne je správne, že to urobil, pretože sa na nič nehral, a hneď na začiatku ukázal svoju pravú tvár.

Muž, s ktorým by si mala mať dlhodobý vzťah, by toto nikdy nemal urobiť. „Ghosting“ je ešte horší než rozchod cez telefón alebo SMS správu. Je to prípad, kedy zo seba muž urobí “mŕtveho chrobáka” a myslí si, že mu to prejde. Neprejde mu to, pretože ho po čase bude zožierať pocit viny.

Ty sa však nemusíš cítiť vôbec vinná. Nič zlé si neurobila a svedomie máš na mieste. Pokiaľ by sa ti však ozval a napísal ti, že si všetko uvedomil (chce byť s tebou, si pre neho tá najlepšia, urobil chybu…), nenechaj so sebou manipulovať a prevezmi nad situáciou kontrolu. Slušne ho odmietni a povedz, že by si s takýmto mužom nechcela vzťah. Ak by si pre neho bola naozaj tou najlepšou, nikdy by ti toto nespravil.

Mal by uvoľniť priestor mužovi, ktorý si ťa bude skutočne vážiť a každý deň ti bude dokazovať, ako veľmi ťa má rád.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating