Instagram/madamelena_

Hovorí sa, že v živote by si mala počúvať svoje srdce, no mať rozum neustále pri sebe. On by mal byť ten tichý hlások, ktorý ti našepkáva, či sú tvoje rozhodnutia dobré alebo zlé.

Existujú však 3 situácie, pri ktorých svoj rozum počúvať nemusíš. Úplne stačí, ak sa odovzdáš srdcu a tomu, čo miluješ.

Pri výbere životného partnera

Čakala si to, však? V tejto situácii sa ti naozaj neoplatí počúvať svoj rozum, pretože ho aj tak neposlúchneš. Životný partner je záležitosťou srdca. Nie tvojich rodičov, nie priateľov, nie toho, kto ti hovorí, s kým by si mala randiť.

Je to tvoj výber a tvoje rozhodnutie. Ty budeš s tým človekom, nie tvoje okolie. Tak sa zober a choď za mužom, ktorého chce tvoje srdce.

Keď ide o výber vysokej školy

Voľba vysokej školy je tiež niečo, pri čom by si mala počúvať srdce. Vyberať by si mala tiež podľa toho, čo ťa baví, napĺňa a v čom vidíš svoje životné poslanie. Nie podľa toho, čo ti radia ostatní. Základnú a strednú školu mohli ovplyvniť rodičia, pretože vtedy asi ešte nevieš, kam chceš smerovať.

Vysoká škola je však niečo, čo ti nikto nemôže vziať. Majú to byť najkrajšie roky tvojho života, preto sa nedaj ovplyvniť ničím, len tvojím srdcom. Vďaka tomu nebudeš študovať preto, pretože „musíš“, pretože „chceš titul“, pretože „tak to robia všetci“. Budeš sa učiť pre seba. To ti otvorí v živote mnohé dvere.

Voľba zamestnania

Počula si o múdrosti, ktorá hovorí o tom, že keď nájdeš niečo, čo ťa bude baviť celý život, prežiješ ho šťastne, a keď nájdeš niekoho, kto ti za to aj zaplatí, vyhrala si? O tom je práve výber zamestnania. Práca by mala byť tvoje hobby, v tom lepšom prípade.

Mala by si si hľadať job v oblasti, ktorá ťa robí šťastnou a je tvojou vášňou. Mala by si mať robotu, do ktorej sa budeš každé ráno tešiť. S touto voľbou ti vďačne pomôže opäť tvoje srdce – stačí, keď ho budeš počúvať a necháš sa ním viesť. Peniaze tu vždy boli, sú a aj budú. O ne sa nemusíš báť.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife