Veľa ľudí zaspáva s pocitom nedostatku. S pocitom, že nemajú život taký, aký by chceli. Možno by to chcelo lepšie auto, aby boli šťastnejší. Možno väčší dom. Možno viac nového oblečenia, aby sa stále cítili ako nová osoba. Možno by to chcelo viac leteniek v bočnom vrecku kabelky na rôzne miesta všade po svete.

Potom prežiješ ten jeden deň, kedy sa cítiš šťastná

Prežiješ deň, po ktorom si povieš, že o ňom budeš rozprávať svojim deťom a nedovolí ti zaspať, pretože sa stále v myšlienkach do tých zážitkov budeš vracať. Porušenie nejakého zákazu, spev s kamarátmi na zadnom sedadle, obľúbená pesnička a káva z pumpy sa dá zažiť aj bez drahého a štýlového auta.

Urobiť si pekný večer pred televízorom s nezdravým jedlom a ľuďmi, pri ktorých sa cítiš milovaná, nezažiješ len vo veľkom a drahom dome, ktorý by ti mohli všetci závidieť.

Dôležité je, ako sa cítiš s ľuďmi, ktorí ťa obklopujú

Ako dlho chytáš dych, keď sa nevieš prestať smiať, koľko falošných tónov sa z teba dostane pri spievaní obľúbenej piesne, koľkokrát si schopná utratiť peniaze za tvoju obľúbenú kávu v obľúbenej kaviarni stále s tými istými ľuďmi.

Nepotrebuješ vidieť celú Ameriku či Austráliu na to, aby si si mohla tvoriť zážitky. Na každom novom mieste, kde budeš s tými správnymi ľuďmi, aj keby to malo byť hodinu od tvojho domova, sa budeš cítiť ako vo Vegas.

Prestaň chcieť stále viac vecí, ktoré ti zážitky nevytvoria. Ži tu a teraz. S tým, čo máš. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.