Každý večer zaspávaš s myšlienkami, že na tomto svete si akosi sama. Aj keď nemáš pocit, že by si bola zlý človek, zdá sa ti, že nemáš veľa priateľov, teda, nemáš takmer skoro žiadnych. Nedokážeš sa zaradiť do spoločnosti a nepatríš k obľúbeným ľuďom. Tvoja duša sa tým trápi, pretože by si to chcela zmeniť. Nedávno sme ti v našom článku poradili, ako si nájsť priateľov, no tentokrát pôjdeme na začiatok.

Zamyslieť by si sa mala nad tým, prečo možno nepatríš k obľúbeným ľuďom – kde je chyba? Čo robíš tak, že si od seba iných odháňaš? Nad čím sa zamyslieť a čo dokážeš naozaj zmeniť?

Nehľadíš na následky svojich slov

Byť úprimným človekom je skvelé, no niekedy je potrebné si diplomaticky zahryznúť do jazyka. Niektoré slová vedia uraziť, sklamať, ale aj nahnevať. Ak ich nevieš kontrolovať skôr, ako ich vypustíš z úst, potom sa nečuduj, že si od teba ľudia držia odstup. Ironické a sarkastické poznámky sa taktiež rátajú.

Jednoducho, keď je komunikácia s tebou občas náročná, málokto bude vyhľadávať tvoju spoločnosť. Mlčať je občas zlato, tak nahoď úsmev a skús sa správať viac priateľskejšie.

Ohováranie je tvoj koníček

Keď už sme pri komunikácii, ak sa ti aj podarí s niekým rozprávať, mala by si sa vyhnúť klebetám. Keď je ohováranie tvoje hobby, vieš kto, kde, s kým, kedy a ako (aj keď opäť len z počutia), možno sa ti iní zámerne vyhýbajú. Vedia, že tak, ako ohováraš pred nimi, robíš to isté aj za ich chrbtom práve o nich. A nehovor, že nie.

Možno nepatríš k obľúbeným ľuďom práve preto, lebo každého súdiš a staráš sa o veci, do ktorých ťa nič nie je. Preto nikdy nebudeš mať úprimné priateľstvá, len falošných známych, ktorí si o tebe myslia svoje. Že máš nudný život a musia si od teba držať odstup, aby neboli tvojím terčom.

Nedokážeš sa prispôsobovať

Keď ťa zavolajú kamošky von, tebe sa nepáči ich program a tak nejdeš. Keď už s niekým vyrazíš do mesta, vymýšľaš s tým, do akého podniku ísť. Nepáči sa ti toto a ani tamto, nevieš sa prispôsobovať skupine. Tvojho prevracania očami môžu mať ostatní už plné zuby a aj to býva dôvodom, prečo ťa prestanú vôbec niekam ešte pozývať.

S ľuďmi to už tak funguje, niekedy musíš robiť kompromisy, inak ostaneš sama. Nikto nechce vedľa seba egoistu, ktorý pozerá iba na seba.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.