Ženy si robia selfie
Pexels/Marcus Aurelius

Sú ľudia, ktorí sú v spoločnosti mimoriadne obľúbení a o kamarátov nemajú núdzu. No to ešte neznamená, že okolo seba majú len úprimné priateľstvá. Taktiež sú tu ľudia, ktorí si pri sebe držia len úzky okruh známych, ktorí sú pre nich najdôležitejší. A potom sú tu tí, ktorí sa cítia osamelo. Akoby na svete neexistoval nikto, komu by sa mohli zdôveriť. Nik, koho by mohli považovať za priateľa.

Možno si sa v poslednej možnosti našla aj ty sama. Máš kamošky, no žiadna z nich nie je taká, ktorú by si mohla nazvať najlepšou. Vzťahy sa časom menili a tebe nezostal nikto tak veľmi blízky. Chcela by si niekoho spoznať, aby si nemala pocit, že si totálny outsider. No ako na to?

Najskôr nájdi samu seba

Problém častokrát nie je v tom, že by v tvojom meste nebol niekto, s kým by si si rozumela, len ty sama sa ešte hľadáš. Nevieš, aké koníčky by ťa bavili, skoro ničomu sa nevenuješ, máš málo záujmov. Práve to, že sa sama nevieš zaradiť do života, je dôvodom, prečo si k sebe akosi nikoho nepriťahuješ.

Ak si začneš voľný čas zapĺňať rôznymi aktivitami, je viac než pravdepodobné, že pri nich stretneš rovnaké typy osobností. A teda vás to spojí prirodzene. Tak čo, čo by si chcela naozaj robiť, aby si sa viac necítila osamelo?

Musíš vystúpiť zo svojej komfortnej zóny

Tým, že sa začneš venovať novým veciam, spravíš krok smerom von zo svojej komfortnej zóny. No čakať ťa budú ešte iné skúšky, ktorými si musíš prejsť. Napríklad, byť ty tá prvá, ktorá osloví cudzieho človeka. Bude super, keď sa prihlásiš na kurz keramiky, no ak tam budeš ticho sedieť, s nikým sa nezačneš baviť a tak, ako si sama prišla, aj sama odídeš, bude ti to k ničomu.

Nemaj strach, nie si prvá ani posledná, ktorá začne konverzáciu s niekým novým. Navyše, ak ste na rovnakom mieste a robíte tú istú vec, nie je to, akoby si bola blázon na ulici. A najmä, hneď máš tému na rozhovor. Keď sa chceš spoločensky angažovať, musíš prekonať neistotu i hanblivosť. Pokojne si to trénuj na rôznych internetových diskusiách.

„Vyčisti“ si okolie

Dobrým základom je aj to, ak si zo života „odstrániš“ ľudí, ktorí ti do neho nič neprinášajú a sú skôr toxickí. Možno sa cítiš osamelo preto, lebo pri sebe nemáš niekoho skutočne dôverného, aj keď sa pravidelne s rôznymi kamarátmi stretávaš. Neboj sa, nemusíš robiť scény, že sa s nimi už nebudeš baviť, len pomaly preruš väzby.

Vieš ako to chodí – keď sa jedny dvere zavrú, druhé sa otvoria. No nie?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife