Unsplash/Laura Chouette

Aj ty zvykneš niekedy obdivovať, ako sú známe celebrity nalíčené? Ich maskérky majú zlaté ručičky a dokážu urobiť hotové zázraky. Portály Vogue a Bright Side zdieľali tipy od týchto vizážistiek, ktoré môžeš pokojne aplikovať vo svojom každodennom živote. Tvoj make-up bude vďaka tomu vyzerať dokonalo.

1. Pred nanášaním rúžu použi peeling na pery. Ak ho nemáš, pošúchaj si ich vlhkou zubnou kefkou. Následne na ne nanes balzam, ktorý ich hydratuje. Po olemovaní kontúr pier nanášaj rúž od stredu ku krajom.

2. Pri nanášaní make-upu na mastnú pleť nastriekaj najskôr fixačný sprej a až na ten použi podkladovú bázu. Táto výmena poradia zaistí dlhšiu výdrž a zároveň dodá potrebnú hydratáciu.

3. Príprava tváre je dôležitejšia než jej samotné líčenie. Použi hydratačnú masku, ktorá ti dodá rozžiarenie a nezabudni na primer, ktorý pleť vyhladí.

4. Použi lícenku ešte pod make-upom. Tvoje líčka budú vyzerať prirodzenejšie.

5. Pred nanášaním korektoru použi dobrý očný krém, aby ti nikam nezaliezal. Na zafixovanie je ideálny sypký transparentný púder.

6. Korektor nanášaj hubkou (beauty blender). Špička je ideálna na to, aby si sa dostala aj do tých najužších miest.

7. Ak chceš dosiahnuť glow efekt, použi kvapku oleja do make-upu. Niektorí vizážisti namiesto toho používajú trochu vazelíny.

8. Pri používaní očného tieňu s trblietkami nezabudni použiť podkladovú očnú bázu, aby sa lepšie zafixovali.

9. Aby make-up vyzeral prirodzenejšie, nanášaj ho mierne vlhkou hubkou.

10. Na dokonalú linku použi najskôr hnedú farbu, ktorú jemne rozmažeš štetcom. Až následne použi čiernu linku v pere alebo tekutú.

Zdroj: Vogue a Bright Side

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty