Pexels/Yaroslav Shuraev

V našom nedávnom článku sme ti priniesli tipy od celebritných vizážistiek, vďaka ktorým bude tvoj make-up vyzerať perfektne. Dnes budeme v radách pokračovať, no zameriame sa na bežné kozmetičky, ktoré prichádzajú so starostlivosťou o pleť do denného kontaktu. Pre portály Who What Wear a L´Oreal Paris odhalili svoje tajomstvá.

Keďže existuje nespočetné množstvo kozmetických produktov, ktoré neustále pribúdajú, vždy sa o nich môžeme naučiť niečo nové. Tieto odporúčania ti uľahčia tvoju beauty rutinu a pomôžu ti získať z týchto výrobkov maximum. Niekedy stačí malý detail a hneď je to o niečom inom.

Ktorý z týchto tipov od vizážistiek je pre teba užitočný a zaradíš ho do svojej rutiny?

1. Sérum s kyselinou hyalurónovou bude mať lepší účinok, ak ho nanesieš na vlhkú pleť. Môžeš použiť termálnu vodu v spreji, mist alebo pleťovú vodu.

2. Pred nanesením tmavého rúžu by si mala na pery použiť peeling, aby si odstránila odumreté časti. Pery tak budú krásne hladké.

3. Telové mlieko si po osprchovaní nanášaj ešte na vlhkú pokožku. Lepšie tak tvoje suché telo hydratuje.

4. Ak chceš, aby ti rúž na perách vydržal čo najdlhšie, mala by si piť zo slamky. Nosievaj so sebou kovovú, ktorú môžeš používať opakovane.

5. Namiesto masky na pery môžeš použiť očný krém. Je veľmi výživný a vďaka nemu budú viac juicy a hebké. Stačí si ho natrieť v tenkej vrstve.

6. Namiesto podkladovej bázy použi pod make-up setting sprej. Používajú to aj celebritní vizážisti. Pekne pleť zhydratuje a nebude pôsobiť mastne. Môžeš ho použiť, samozrejme, aj na záver.

7. Beauty blender pred nanesením make-upu jemne navlhči. Nie vodou, ale použi napríklad ružovú vodu alebo inú pleťovú vodu, ktorá má pre tvoju pleť benefity.

8. Suchý šampón ťa nielen že zbaví mastnoty, ale tvojim jemným vlasov dodá aj viac objemu. Nanes si ho ku korienkom a vyfúkaj fénom.

9. Beauty blender môžeš používať aj na nanesenie séra alebo krému. Vždy maj na to vyhradený jeden samostatný.

10. Ak nemáš čistič na štetce, môžeš namiesto neho použiť jemný cleanser na pleť, ktorý bežne používaš na odlíčenie.

11. Použi malé množstvo korektora na orámovanie obočia, aby si dosiahla jeho zvýraznenie.

12. Ak nemáš podkladovú bázu pod očné tiene, zachráni ťa aj malé množstvo korektora. Rozotri ho pomocou štetca.

Zdroj: Who What Wear & L´Oreal Paris

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty