unsplash.com/@tikh

Ženy sú to najkrajšie, no aj najkomplikovanejšie stvorenie na svete. Milujú byť dokonalo upravené, namaľované, s dobre padnúcou podprsenkou a na vysokých ihlách, ale taktiež viac ako to, zbožňujú domáci úbor, papuče, posteľ a kýbeľ zmrzliny. Sme nevyspytateľné a dokážeme súčasne milovať aj úplne odlišné veci. So ženou je to asi ťažké, ale ťažšie je byť bez nej. 

Každá z nás to pozná. Raz poviem tak a raz inak. Miluješ pocit, keď vidíš na váhe číslo klesať, ale napriek tomu miluješ aj chuť čokolády, ktorá ťa každý deň presne o desiatej večer začne mátať a lákať. A toto je len jedna vec z mnohých iných.

1. Čerstvo umyté vlasy, je to vôňa čistoty, nových príležitostí a určite krajšej hrivy. Aróma šampónu a masky nám dodá oveľa sebavedomejší pocit vykročiť do ďalšieho dňa.

2. Oholené nohy. Tá hebká pokožka po oholení chĺpkov, nanesení krému a všetkých možných prípravkov, a ten pocit priľahlej periny priamo na holé a voňavé nohy. Hlavne po dlhej zime bez partnera, keď žiletka neuzrela svetlo sveta pár mesiacov. Ooo, áno. To je pocit na nezaplatenie.

3. Rozopnutie podprsenky je po celom dni zadosťučinenie. K tomuto bodu taktiež patrí aj rozopnutie upnutých jeansov alebo vyzlečenie si tesnej blúzky. Miluješ byť krásnou a nezabudnuteľnou, ale o to viac si vážiš čas v pyžame, v posteli bez nutnosti niečo trpieť.

4. Ak si lakuješ nechty, tak určite miluješ pocit, keď sa ti to podarí doma bez odtlačkov. Bez záhybov a rýh, ktoré sa počas toho zvyčajne prihodia. Inšpiráciu pre nové jarné nechty, nájdeš aj TU.

5. Bozkávanie na čelo od partnera má určitú symboliku, je to rozkošné a nežné. Vtedy sa tvoje srdce dvíha do oblakov a motýliky v bruchu znova nastupujú na scénu. Miluješ to, no zároveň sa vždy bojíš o svoj make-up a pripadáš si ako malé dieťa.

6. Ženy, ktoré vedia oceniť svoju prácu, milujú pochvalu. Či už sa týka dobre navareného obedu, výzoru či iných dobre odvedených prác.

7. Miluješ romantické filmy, pri ktorých konečne môžeš vypustiť všetky emócie, ktoré sa v tebe zbierali počas celého dňa. Telenovely a zamilované príbehy milujeme nie len pre nezmyselné situácie, ktoré nás dojímajú k slzám, ale hlavne pre to uvoľnenie a vypnutie hlavy. Taktiež však miluješ sci-fi a horory pre pocit strachu a drsnejšieho ja.

8. Najviac na svete ženy milujú, keď si konečne nájdu dobre sediace nohavice, alebo vysnívané šaty. Vtedy padá kameň zo srdca a nosíš ich až do samotného roztrhania.

9. Podarená vizáž, poteší každú jednu z nás. Nemusí to byť len dokonalý make-up, ale aj čistá pleť bez akné, alebo profi urobené obočie.

10. Ženy milujú, keď sa konečne po dlhej dobe cítia dokonalo. Každá z nás má dni, kedy si pripadá ako vrece zemiakov, ale pre rovnováhu sú tu aj dni, kedy sa cítime dokonalo.

11. Kto by nemiloval prekvapenia. Práve tie nás robia šťastnými, zdvihnú nám náladu a taktiež zistíme, že niekomu na nás naozaj záleží. Na druhej strane, prekvapivé situácie, nečakané plány, nám narúšajú náš harmonogram, ktorý nás vie dokonalo vytočiť.

12. Vôňa mužského trička. Ak miluješ svojho partnera, tak vieš o čom hovoríme. Tá vôňa nie len testosterónu, ale aj zmes jeho voňavky a predstava, že je bez neho. Nie je však tričko ako tričko. Tie z posilovne, prosím, rovno do práčky.

13. Uprataný byt, ktorý cítiť po čistote a ty vieš, že o dva dni to tak nebude, ale miluješ ten pocit, že všetko je na mieste aspoň na pár minút. Aj keď upratovanie všetkých skriniek, poličiek a škár je najneobľúbenejšia časť celého roka.

14. Nakoniec. Ženy milujú seba. Miluješ svoje možnosti, svoje krivky, svoje telo a inteligenciu, svoj zmysel pre humor, ale aj nedokonalosti, ktoré skrývaš. Aj napriek pár dňom v mesiaci, kedy nemiluješ nič a nikoho a si rada, že žiješ – miluj sa. Keď už miluješ toľkoto iných vecí.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife