rozchod partnerov

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Rozchod je pre mnohé z nás ťažkou životnou situáciou. Čas, kedy bolí srdce, netrvá jeden či dva dni. Niektoré ho potrebujú viac, iné sa zas s odchodom partnera dokážu vysporiadať o čosi rýchlejšie.

Najdôležitejšie je dostať sa z tejto nepríjemnej udalosti čo možno najrýchlejšie i napriek tomu, že tá bolesť je spočiatku veľmi intenzívna. Samozrejme, nielen v tomto, ale i v mnohých iných situáciách nastáva ťažký boj – srdce vs hlava.

Častokrát si v týchto prípadoch kladie mnoho z nás jednu a tú istú otázku – ako naňho a na všetky tie spoločne strávené chvíle zabudnúť. Tie príjemné sa vymazávajú z našej mysle o čosi ťažšie.

Existuje však niekoľko tipov, ktoré nám môžu byť smerodajnými nielen pri samotnom zabúdaní. Dokážu nám totižto pomôcť nájsť opäť rovnováhu.

Ak sa nad nimi zamýšľaš, inšpirujeme ťa hneď niekoľkými najdôležitejšími.

Rozchod
zdroj: Pexels/Pavel Danilyuk

5 rád, ako prekonať rozchod

Rozchod nie je o ľútosti

Samozrejme, že nie je jednoduché vysporiadať sa s touto záležitosťou ihneď, no určite by si mala zabudnúť na ľútosť a predovšetkým na sebaľútosť. Čím intenzívnejšia bude, tým horšie budeš túto životnú etapu zvládať. Neustále zaťažovať svoje myšlienky jednou a tou istou vecou ti nepomôže vrátiť sa späť do reality.

Zmeň smer pohľadu

Pomôže ti to viac, ako si myslíš. Ak sa budeš neustále myšlienkami prinavracať k jeho osobe, bude ti to viac na škodu ako na úžitok. Skús nechať svoju hlavu zaoberať sa inými vecami i napriek tomu, že je to náročnejšie.

Zároveň jej nechaj priestor na prijatie, že sa v tvojom živote táto osoba už nenachádza. Užívaj si opäť slobodu a buď šťastná predovšetkým sama so sebou, nezabúdaj ani na svojich blízkych.

Znamenia zverokruhu
zdroj: Unsplash/Anastasiya Gepp

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating