Určite už aspoň väčšina z nás zažila pocit, kedy si myslela, že je využitá len na jednu noc. A nad predstavou niečoho viac mohla hneď zabudnúť. Kamarát na jednu noc. Pri tých ďalších nociach si mohla použiť len vankúš do ktorého si vkladala svoje slzy. Kvôli tej jednej noci.

Všetko to vždy začne tak nevinne. Stretneš niekoho, pri kom si myslíš, že sa s ním maximálne zabavíš. Je vtipný a obaja ste v tej chvíli v očakávaní, čo vám nasledujúce minúty noci prinesú. Vo vzduchu cítiť napätie a zrazu sa to stane. Ani nevieš ako príde ďalší deň, a minulá noc ostane len spomienkou na neho. Je tu však nejaká magnetická príťažlivosť, ktorá vás spája. A preto počas ďalších nocí opäť nevieš ako, a zase sa všetko opakuje. Až na to, že ty mu začínaš dôverovať.

Začína medzi vami vznikať niečo neindifikovateľné. Zo vzťahu na jednu noc sa stala víkendová známosť. Známosť, z ktorej by si nikdy nemala také príjemné pocity ako z neho. Prešla noc s ním, a ty si hneď myslela na to, kedy už konečne začne tá ďalšia. Ďalšia chvíľa s ním. Nevedela si sa toho dočkať.

Bol tu ale jeden problém. Od chvíle, ako si si s ním začala, vznikla medzi vami neslovná dohoda. Dohoda jednej noci a ničoho viac. Preto si mala strach rozmýšľať nad jej prerušením. Radšej ho mať aspoň na chvíľu, ako nikdy. Všetko si chcela obetovať len pre tie momenty s ním. Svoju hrdosť. Vlastný rozum. Všetko si dala bokom a existoval len on. Deň čo deň si premýšľala nad týmto všetkým, čo sa medzi vami dialo a zároveň si si pripomínala, aby si neprekročila tie hranice. Hranice bez citov, len s hrami.

Navždy jeho poslednou možnosťou

Nechápala si však, ako je možné, že po toľkých razoch, ťa nemôže on začať tiež brať trochu inak, než to bolo. Ako môže byť tak odolný? Prečo nemôžeš byť ako on? Hovorí sa, že žene trvá dlhšie sa do niekoho zamilovať, ako chlapovi. Prečo má však pocit, že pri nej to je vždy opačne? Niekoho spozná, pár krát sa stretnú, a už je z neho namäkko. A ak sa to deje aj z jeho strany, vždy je ona tá prvá, ktorá prejaví svoje city. A inak to nebolo ani teraz.  Už si nezvládala tieto víkendové hry a týždenné pretvárky. Chcela si to zahrať na istotu a veriť, že si ťa aj tak vyberie. Lebo si už nedokázala byť jeho poslednou možnosťou, kým on bol tvojou prvou. Nech si však v neho verila, koľko si verila. Prvá si pre neho nebola, a poslednou si navždy ostala.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.