Ak existuje niečo, čo si najviac vážim na skvelých filmoch, určite je to ich myšlienka a výroky, ktoré si môžem niekde zapísať. Rozhodla som sa s vami podeliť o 10 najobľúbenejších výrokov z filmov, ktoré ma v živote naučili lepšie chápať život. 

 

„Nádej je dobrá vec, tá najlepšia zo všetkých. A dobrá vec nikdy nezomrie.” – Útek z väznice Shawshank alebo aj ako vo všetkom vidieť to dobré. Určite aj ty poznáš dni, kedy preklínaš všetko a všetkých, nič sa ti nedarí a už v nič dobré neveríš. V týchto obdobiach si vždy hovorím, že musím hlavne zachovať chladnú hlavu. Hovorí sa, že pokiaľ nejde o život, nejde o nič, avšak keď sa nám zlomí necht alebo sperie naše obľúbené sako, vtedy je to náš celý život. Či sú to vzťahy, práca alebo veci, ktoré ty považujem za podstatné, ver, že na to, čím sa momentálne trápiš, si o mesiac ani nespomenieš.

 

„Každý človek raz zomrie, no nie každý skutočne žije.“ – Statočné srdce alebo aj ako si treba vychutnať každý jeden deň. „Carpe diem“ alebo užívaj života. Nehovorím, že treba ísť do úplného vyčerpania a porušovanie pravidiel. Je to o tom, že je potrebné si uvedomiť, že život máme len jeden a preto by sme ho mali naozaj žiť naplno.

zdroj: unsplash.com

„Prečo sa tak strašne snažíš zapadnúť, keď si sa narodila, aby si vynikla?“ – Po čom dievča túži alebo aj buď sama sebou. Nezáleží na tom, v akej spoločnosti sa nachádzaš. Buď sama sebou, prosím. K tomu niet čo viac dodať.

„Je ťažké hnevať sa, keď je na svete toľko krásy. Niekedy mám pocit, že ju vidím všetku naraz a je toho príliš. A moje srdce sa plní ako balón, čo o chvíľu praskne. A potom si uvedomím, že musím spomaliť a prestať sa snažiť to všetko zachytiť. Vtedy to mnou všetko prepláva ako dážď a ja cítim len vďačnosť za každý moment môjho mizerného hlúpeho života.” – Americká krása alebo aj byť vďačná. Naháňame sa za dokonalosťou, peniazmi, uznaním a slávou. Avšak skús spomaliť, vychutnať si daný moment a uvedomíš si, že jediná vec, vďaka ktorej sme tu, je milovať druhých a vychutnávať si nádherné okamihy, ktoré nám život prináša.

 

zdroj: Photo by Rosie Ann from Pexels

„Dúfam, že žiješ život, na ktorý si hrdá. A pokiaľ zistíš, že nie, tak dúfam, že máš silu začať odznova.” – Podivuhodný prípad Benjamina Buttona alebo aj ži svoj život podľa seba. Vnútorná sila je nevyhnutná v situáciach, kedy potrebujeme ísť odznovu. Ak si myslíš, že tieto zlé veci sa dejú iba tebe, skús nad tým ešte raz popremýšľať a uvedomíš si, že žiješ skutočne nádherný život.

 

„Nemôžeš žiť svoj život pre potešenie ostatných. Rozhodovať by si sa mal podľa seba.“ – Alica v krajine zázrakov alebo na prvom mieste buď vždy ty. Vždy som sa snažila vyhovieť druhým a vždy som uprednostňovala druhých pred sebou. Avšak to k šťastnému a spokojnému životu nevedie. Naučme sa hovoriť „nie“. Robí to divy, ver mi.

 

„Milovať a byť milovaný pre mňa znamená veľa. Z týchto vecí si vždy tak trochu robíme žarty. Ale nie je v skutočnosti všetko, čo v živote robíme iba snahou byť o trochu viac milovaný?“ – Pred Úsvitom alebo ako láska je nadovšetko. Možno sa niekedy tomu bránime a neberieme lásku vážne. Nechceme sa sklamať a preto radšej odstrkujeme ľudí, len aby nám neublížili. Avšak pre čo iné sa oplatí žiť, ak nie pre lásku?

zdroj: pexels.com

„Ak by sa ľudia pozreli do zrkadla, zbadali by osobu, ktorá je zodpovedná za naplnenie väčšiny ich modlitieb.“ – Božský Bruce alebo máš len jeden život, tak sprav všetko pre to, aby stál za to! Takže ak nabudúce budeš hovoriť, že tvoj život závisí najmä od druhých a ty s tým nemôžeš nič robiť, ver, že sa mýliš. To, čo žiješ, vytváraš ty. To, s akými ľuďmi sa stretávať, je tvoje rozhodnutie. Je to tvoj život a ty si zaň zodpovedná.

 

„Niekedy veci, ktoré si najviac želáš, sa nestanú, a čo nečakáš, sa stane. Neviem, niekedy stretneš tisíc ľudí a nijak sa ťa nedotknú. Až príde jeden človek a tvoj život sa navždy zmení.“ – Láska a iné závislosti alebo existujú ľudia, na ktorých nikdy nezabudneš. Niekoho môžeš poznať celý život, avšak aj tak ti nedá takú lekciu ako niekto, koho si poznala len krátky čas. Ľudia prichádzajú a odchádzajú. O tom je život. Našou povinnosťou je to len prijať, poučiť sa a zapamätať si to krásne, čo sme s nimi prežili.

 

 „Šťastie možno nájsť aj v najväčších dobách temna, ak vieš prikázať svetlu svieť.“  – Harry Potter a väzeň z Azkabanu alebo všetko, aj to zlé, má v tvojom živote zmysel. Čo by to bol za nudný život, keby neustále prežívame len pekné chvíle? Ver, že by to bola obrovská nuda. Musíme prekonať aj ťažšie obdobia, aby spoznali tých, ktorí pri nás stoja, nech sa deje čokoľvek a aj preto, aby sme si vážili tie pekné okamihy, ktoré sa stanú výnimočnými.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.