Pexels/Ali Pazani

Čo robí ženu ženou? Je to len to, s čím sa, tam dole, narodíme alebo je to niečo, čo si vybudujeme počas života? Ak by si mala opísať to, čo pre teba znamená ženskosť, bolo by pravdepodobné, že by ti pred očami behali obrazy „dokonalých“ žien, ktoré poznáme zo sociálnych sietí či z televízie. Perfektné postava a tvár ako modelka – je toto merítko, na ktoré sa treba zamerať? Určite nie. 

Ženskosť môžeme vidieť v krivkách, ktoré sa nám páčia a ver tomu, že každému sa pritom páči niečo iné. Pre jedného sú to kypré boky, pre iného osí driek. No aj napriek tomu toto ešte nie je niečím, čo je v tejto otázke rozhodujúce. Skutočná ženskosť sála každej z nás z očí a prejavuje sa v našom správaní. U niektorých je to priam iskrivé, u iných to budeš hľadať ťažko.

Je to niečo, čo sa ťažko opisuje, no keď to zazrieš, daná žena ťa svojou osobnosťou doslova očarí. Bude to žena, u ktorej bude už na prvý pohľad jasné, že sa chce páčiť. Nie svojmu okoliu, ale samej sebe.

Preto sa nepozerá na trendy, ale na to, ako a v čom sa cíti byť sama sebou. Lebo len vtedy je zdravo sebavedomá a to ju robí oveľa viac príťažlivejšou. Keď si je vedomá svojich predností, no za „nedostatky“ sa vôbec nehanbí. Berie sa taká, aká je. Je to žena, ktorá má úprimný úsmev, priateľské srdce a ruky, ktoré ladnými pohybmi dokážu pomôcť tým, ktorí to potrebujú.

Svoju ženskosť si nepotrebuje dokazovať hlbokými výstrihmi či krátkymi sukňami, ona sa vie „predať“ aj vtedy, keď je celá zahalená. Je to elegantná dáma, ktoré provokuje, no necháva fantázii dvere otvorené. Ženskosť, to je aj jej správanie, za ktoré sa nemusí hanbiť. Nepočuješ z jej úst hanlivé slová, klebety či drzé reči, práve naopak. Diplomaciu má v malíčku a slová ako prosím, ďakujem či prepáč, patria do jej slovníka.

Nikto ti nemôže povedať, či to v sebe máš alebo nie. Musíš sa sama pozrieť do zrkadla a úprimne si priznať, či je toto obraz ženy, ktorou si vždy chcela byť. Ak si túžila po tom, aby ťa okolie vnímalo ako bohyňu, nepomôže ti iba dobrý make-up. Popracovať budeš musieť aj na iných veciach. Na veciach, ktoré sú v tomto prípade oveľa dôležitejšie.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife