Je ako droga. Viem to, zažila som to. Vybudovala si si závislosť – si naviazaná a nevieš vysvetliť prečo. Stojíš tam a vieš, že to nie je správne, no je tu a na ničom inom nezáleží. Všetko bude fajn…až kým nebude.

Napokon opäť skončíš so zlomeným srdcom.

Pýtaš sa sama seba, čo ho pri tebe ešte drží. Tvrdí, že necíti to, čo cítiš ty. Že nie je úplne šťastný a potrebuje nájsť sám seba. Potrebuje si najskôr splniť svoje sny.

Jednoducho nevie, čo presne má urobiť, ale jednu vec vie na 100% – nechce, aby si bola toho súčasťou.

Sebaisto odchádza, pretože vie, že sa vždy môže vrátiť. Vie, že keď veci nepôjdu podľa predstáv, vždy ti môže povedať, „Skúsme to ešte raz“.

A tak mu dovolíš vrátiť sa. A je to opäť dobré. Až kým nebude.

unsplash.com

Viem, že máte spoločnú históriu. Že ste boli dokonalí a nezastaviteľní, znamenal pre teba všetko. Nikto ho nepozná lepšie ako ty. Videla si ho v dobrých časoch, zažila si ho aj v temných časoch. Zdieľali ste spolu mnohé tajomstvá. No dovoľ mi povedať jednu vec:

Nie vždy strávime život s človekom, ktorého poznáme najlepšie.

A tak odišiel. A ty si si hovorila, že teraz to zvládneš. Že si silná a môžeš byť na seba hrdá. Že vieš, čo chceš a ídeš si za tým. Už nie si to krehké a naivné dievča z minulosti.

A zrazu zaklope a ty sa vrátiš o mesiace späť- Znova si tam, kde si bola. Stačí jeden jeho úsmev a slová o tom, ako si zaslúžite poslednú šancu. A ešte jednu. A ďalšiu. A ďalšiu.

Ale stačí. Nemôžeš byť už ďalej jeho záložným plánom. Nemôžeš mu dovoliť, aby si mohol plniť sny a naháňať iné dievčatá, keď potom príde za tebou, že sa cíti osamelý.

Pretože nikdy nezostane.

Kým žijeme vo svete plnom možností, príležitostí, zážitkov a iných ľudí, dovtedy vždy nájde dôvod, prečo znova odísť. Každý. Jeden. Krát.

unsplash.com

Stojíš za to, no on je príliš zaneprázdnený sledovaním iných vecí a ľudí, aby to videl.

Musíš ho nechať ísť.

To znamená, že keď chce s tebou riešiť svoje problémy, neodpovedaj mu. To znamená, že si ho zablokuješ na sociálnych médiach. To znamená, že musíš spáliť všetky mosty. Už sa nemôže znova vrátiť. Pretože vždy, keď odíde, vezme so sebou kúsok teba. A čím viac kúskov, tým ťažšie pre teba bude znova dať sa dokopy.

Prosím, zavri dvere. Choď niekam ďaleko. Choď preč z bytu, v ktorom ťa strašia spomienky. Nedovoľ mu ďalej kradnúť tvoje vnútorné svetlo.

Poznám ťa a viem, aká úžasná si. A kým bude súčasťou tvojho života, nikdy nebudeš úplne sama sebou a nikdy sa nestaneš ženou, ktorou si sa vždy chcela stať.

A za takú obetu on jednoducho nestojí.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.